Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sokáig nem futottam, most...

Sokáig nem futottam, most kezdtem. Elsőre sok lehet kb.1-1,25 óra a futógépen? Hány naponta érdemes futni?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon sokat futottam (rendszeresen). Az utóbbi 1,5 évben szinte alig.. elvétve.

Kb. négy-öt hónapja mozgós munkám volt (fizikai munka), és még mindig van (diákmunka, nem minden nap, de mozgok sokat).


Ma voltam először futni. Szeretek.

Az elején lenyújtottam, bemelegítettem, utána felvezetés gépen (gyors séta), majd ilyen intervallumos futás, hogy kocogás-gyors gyaloglás, majd kocogás, futás, 2-3 perc séta, majd futás.. stb.

Az utolsó fél órában gyors séta, kocogás, séta.


Elsőre megterhelő lehet?

Max. 8-8,5 km/h-n futottam sokat.

Jó sportcipőt használok (nem olcsó kínait). Éreztem a lábaimon a futást. A felsőtestemet még mozgattam volna.


A bokám (achilles) fájt kicsit + a térdeim a futás második részében.

Régebben volt baj az achillesemmel.


Elsőre szerintetek ez így elfogadható?

Most pl. itthon vagyok, nyugiban, most nem fáj sem a térdem, sem a bokám, csak a futógépen fájt.


Hány naponta érdemes futni? (fogyás a cél)

Mennyi pihenőnapot érdemes tartani?

23/l



2017. okt. 24. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Újrakezdésnek én fél óra lassút futottam volna. Heti egy nap szabadod szoktam hagyni. Csak fokozatosan fejlödj vissza, azért fàjtak a làbaid, mert ki vagy esve formàból
2017. okt. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így kell tönkretenni magunkat.
2017. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Eleinte amíg visszarázódsz, bőven elég minden második nap futni. 1-1,5 óra szerintem nagyon sok elsőre. Aztán ha már a fokozatosság elvét követve hozzászoktál a futáshoz, lehet növelni a futós napok számát, de 1 napot hetente töltsél mindenképp pihenéssel. Szabadban nem lenne jobb amúgy? Gépen elég uncsi lehet 1,5 órát futni, én meghalnék :D
2017. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!