Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most akkor nekem magas vagy...

Most akkor nekem magas vagy ingadozó vérnyomásom van?

Figyelt kérdés

Reggelente fél béta blokkolót, este egész vérnyomás csökkentőt szedek.Tehát nem tudom, ezek nélkül mennyi lenne a vérnyomásom, ezek gyógyszer mellett vannak, egy napi vérnyomásom normális napokon így néz ki kb:

Kora reggel, ébredéskor :140/90

délelőtt, kora délután:120/80

Késő délután, este:140/90

Még később néha ismét lemegy 120/90-re.

Ritkán, de előfordul, főleg nyáron volt ilyen, hogy 110/ 65-ig is lement.Télen ilyen nincs, magasabb.


Nos, vannak rosszabb napjaim, amikor jobban kiugrik, ilyenkor 180/110 ig is képes felmenni, de ilyemkor már szarul vagyok.Gyors tabletta után lemegy.Hogy mennyire az változó.Jobb esetben csak 160/100 ig ugrik.Úgy látom, hormonális hatásokra ugrál ki, vagy esetleg frontok miatt.De hála istennek ezek az extrém vérnyomás ugrások nem olyan gyakoriak, nem mindennapos, így télen havi 1-2 alkalom idáig.

Nos, azt olvastam valahol, hogy magas vérnyomás az, ha folyamatosan 140/90 körül van és nincs is annál lejjebb.Nekem napközben többnyire jó, reggel meg este magasabb, éjjel nem tudom, nem mérem.akkor ez most milyennek számít?

Amúgy 42/N , cigi, pia, hízás kizárva.Kávét nem fogyasztok, úgy élek kb mint egy szerzetes:(

Étkezésem átlagos, nem vagyok nagy étkű, zsirosat nem szeretem, a szénhidrátokból sokat eszem, mert egyszerűen megoldható (melóba péksüti, szendvics, stb).

Mozgok is eleget, folyton talpon vagyok, stressz az sajnos van.Koleszterines, cukros nem vagyok.Akkor ez most nagyon veszélyesnek számít nálam?


2017. nov. 8. 18:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!