Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől szúrn a hatam? Izomhuzod...

Mitől szúrn a hatam? Izomhuzodas? Vagy vesegyulladas?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egész nap semmi bajom nem volt. Széken ültem és hirtelen felkeltem és a derekamnal beszurt a hátam és ez a szúrás azóta megvan de csak bizonyos pozícióba pl. Ha elorrehajolok. A deréktól felfelé is fáj kétoldalú kb .a házam közepéig.

2017. nov. 15. 21:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Sokat ülhettél helytelen gerinctartással görnyedten. Emiatt a porckorongok nem szimmetrikus terhelésnek voltak kitéve. Aztán egy hirtelen rossz mozdulatkor szokott előjönni ez a fájdalom. De még nem kell megijedni, ez csak figyelmeztető jel arra hogy oda kell figyelni a helyes ülésre. Ha elmúlt a fájdalom akkor meg óvatos kompenzáló testmozgásokat kell végezni. Bene Máté a terepjárást említi mint az ember legtermészetesebb mozgásformáját. Itt van két videója:


Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle 1.

https://www.youtube.com/watch?v=ox9LteLslmA

Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle 2.

https://www.youtube.com/watch?v=Gc3JbdsWTtw


Itt meg a honlapja, de látom ez megújult:

A gerincsérvek döntő többsége hatékonyan gyógyítható - műtét nélkül

[link]


Itt is olvasható néhány elméleti tudás a gerinc kímélésének módjairól:

Gerincgyógyító

www.gerincgyogyito.hu


Nekem is volt ilyen, sőt idegbecsípődésem is. Az internetről elérhető tudásanyagnak köszönhetően ma már semmi bajom. Mert megtudtam hogyan kíméljem a gerincem, mi tesz jót neki és mi nem. Például az előrehajolva történő súlyemelés is kerülendő. Vagyis a gyógytorna sem mindegy mit csinálunk. De a leírt esetedben a gerinced még makk egészséges fog lenni, de oda kell figyelni a helyes ülésre. Vagy ahogy írják, karban kell tartani a gerincet. Kevés időt igényel de fontos.

2017. nov. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!