Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 38 éves férfi vagyok és...

38 éves férfi vagyok és reggelente úgy érzem magam, mint akit agyonvágtak, ilyen az öregedés?

Figyelt kérdés

Úgy is mondhatnám, hogy régebben 99 tagom volt hajlékony és egy merev, most pedig 99 tagom merev és egy hajlékony..:)


Ülőmunkát végeztem egész életemben és 20 éves korom óta heti kétszer-háromszor sportoltam (úszás, kondi, futás), sportolok, vékony testalkatú vagyok, tehát látszólag formában, de mégis az izmaim, végtagjaim, izületeim mintha reggelre összezsugorodnának és csak úgy indul be a napom, ha jógázok/nyújtózkodom reggelente 20 percet, amire hétköznap nincs lehetőségem. Érezte már valaki hasonlóan? Vagy ilyen az öregedés? Sőt, 1-2 éve mintha a lépcsőzés is nehezen menne, és a két tipegő után is nehezemre esik a futás. Ezt meg nem akarom elfogadni és beszélni róla, ezért örülök,h leírhattam anoniman:)


2017. nov. 19. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
24 éves vagyok, de már 3 éve - ha nem több - ugyan ezt érzem, szóval nem hiszem, hogy ez az öregedés jele, habár kitudja ...
2017. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez annak a jele, kezdenek tönkremenni az ízületeid meg minden. Képzeld csak el, hogy milyen lesz a helyzet 76 évesen.
2017. nov. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Éreztem már így én is, és rájöttem, ha úgy kezdődik a nap, hogy húdejó programom lesz, pattanok, nem fáj semmim.

De ha nemszeretem elintézni való, idegesítő emberek, akkor a nyugdíjas, reumás csiga is gyorsabb nálam.

Nehéz is elfogadni, ezt nem vitatom. Ha olyan borzasztó nap vár rám, amikor a vakondot is alulról nézem, egy daru kellene, hogy kivakarjon az ágyból. Próbáld megfigyelni magadat, talán ez lehet az ok.

2017. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát azért nem egésze ilyenek az öregedés jelei. Másrészt figyelembe kell venni, hogy az öregedés szinte a megszületéstől elindul. A reggeli "agyonvágottság" érzése sokkal inkább a nem megfelelő alvási körülményekre vezethető vissza elsősorban a mély alvás fázisának hiányában. Felszínes alvásnál tulajdonképpen dolgozik az agy és értékeli a kívülről jövő ingereket. Más oldalról viszont van egy olyan, hogy "krónikus fáradtság" szindróma, amit vírusfertőzésre vezetnek vissza.
2017. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem szellemi fáradtságról beszélek, teljesen kialudtnak érzem magam. Kimondottan testi tünetek, mintha az izmaim rövidülnének meg, be vagyok gémberedve.
2017. nov. 19. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!