Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongás ellen?

Szorongás ellen?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és sajnos többet görcsölök dolgokon, mint kéne és szorongós vagyok. Nem tudom mi válthatta ezt ki belőlem, hogy miért vagyok ilyen szorongós, mert nem ért semmiféle gyerekkori trauma, a szüleimnek sincsenek túlzott elvárásaik, az iskolában sincsenek hatalmas elvárások, nem vagyok túlhajszolt, alszom eleget és minden nap korán fekszem.

Viszont jelentkeznek nálam a szorongás tünetei: hányinger, étvágytalanság, viszonylag gyakran fáj a fejem (nem nagyon, csak egy kicsit), enyhébb alvászavarok. Rosszul szoktam lenni, amikor izgulok valami miatt és ezeket a rosszulléteket szeretném elkerülni, mert olyan rossz, amikor úgy váratlanul rámtörnek. Ilyenkor nem is tudom megmagyarázni, mit érzek, csak azt, hogy valami nem oké, hányingerem van, néha öklendezem, attól félek, hogy nehogy hányjak, nincs étvágyam, kajára sem bírok nézni és néha kicsit remegek.

Ilyenkor próbálok lenyugodni, iszom egy kis vizet, mélyebben lélegzem, de nem sokat segít. Ezen kívül még mit tudnék tenni?

Anyukám azt mondta, hogy majd elvisz vérvételre. Az kimutathat valamit? Mondanom sem kell, hogy attól is félek, ahogy minden orvostól, pláne a tűtől.


2017. dec. 11. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg a szorongás okát kellene megtalálni. Meg tudod fogalmazni, hogy milyen gondolatok után jön elő a rosszullét?
2017. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A legelső rosszullétem akkor volt, amikor voltunk egy hatalmas csarnokban koncerten, ugye rengeteg ember volt, teltház, szorosan voltak a székek, mindenki tolongott. Azelőtt még nem voltam rosszul, ezért ráfogtam arra, hogy tömeg volt és azt hittem, többé ilyen nem lesz.

Utazások előtt volt már többször is, bár nem mindig. Nem szeretek annyira utazni, mert néha rosszul leszek és nem bírom a hosszú utakat. Most is fogunk menni valahova téli szünetben és ha rágondolok, minden bajom van. A kora reggeli vagy a késő esti utazásokat meg pláne nem bírom.

Dolgozatok előtt sosem izgulok, akkor sem, ha nem megy az adott tantárgy, de vizsgák előtt igen.

Akkor szokott még előjönni, amikor orvoshoz megyünk, mert félek az orvosoktól, akármit csinálnak és akármilyen kedvesek is.

De van, hogy csak úgy a semmiből.

2017. dec. 11. 17:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi kis stressz teljesen normális. Hidd el, mindenkiben ott lapul a kisördög. Vegyél nagy levegőt, és gondolj valami jóra...kellemes ünnepeket.
2017. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!