Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depressziót kilehet lábalni...

Depressziót kilehet lábalni otthoni módszerekkel barátok, pszichológus alkalmazása nélkül? Hogyan?

Figyelt kérdés

Egy ideje rosszkedvű, megkeseredett vagyok.Pár napja felerősödött ez a szarság.

Olvastam, hogy ilyenkor fontos a barátok jelenléte. Pl közös program, mély együttérzés, támogatás stb Na, de mivan akkor, ha nincsenek barátaim?

Pszichologushoz nem megyek! Ilyenkor jön a "járulékos veszteség"? (öngyilkosság)



2017. dec. 13. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki lehet. Kezdj el csinálni valamit a komfort zonadon kívül, éri el benne sikereket, építs magabiztosságot, büszkeséget, önérzetet.

Tadamm.

2017. dec. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Az igazi depressziót nem fogod egyedül kiheverni.

Neked csak átmeneti rossz kedved van.

A depresszió betegség, így eleve nem pszichológushoz hanem pszichiáterhez kell menni.

2017. dec. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Ja, annyira betegség, mint a diszlexia
2017. dec. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyedül nekem nem ment. Évekig próbálkoztam, nekem barátaim is vannak. Aztán amikor már nem tudtam felkelni sem az ágyból, nem hogy még bemenni dolgozni, akkor elhatároztam, hogy kell az orvos. Járok pszichoterápiára néhány hónapja, és jobban vagyok. Bár eleinte nem volt javulás, az is igaz.
2017. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el pszichológushoz? Ha nem voltál még szakembernél és nem vagy diagnosztizálva, akkor ne mondogasd már magadról, hogy depressziód van, főleg ha csak 'egy ideje' van ez. Az nem depresszió, ha szar napod van és magányos vagy. Plusz miért nem akarsz pszichológushoz menni? Ha jobban akarsz lenni, menj el professzionális segítséget keresni, mert ha tényleg depressziód van, a friss levegő meg a túrázás nem fog segíteni.
2017. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!