Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kóros fáradtság ellen mit...

Kóros fáradtság ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Bipoláris beteg vagyok, kevert fázissal, s semmi energiám nincs már egy ideje. Reggel szedek 200 mg Lamolepet, este 50 mg Lamolep, fél Aripriprazol, 1mg Rivotril (nem bírok este elaludni az álmosság ellenére magamtól, azért kell a Rivó). Vérképem rendben, néztek vizeletet, teljes vérkép, sőt még hormonokat is.. Bogyók mellett pszichoterápia is van, de bogyók nélkül túlpörgök, s elég ingerült vagyok; tehát azokat nem tudom elhagyni. Vitaminokat szedek magas dózisban, emellett sok gyümölcsöt eszek, zöldségleveket iszom.. A gyógyszerek miatt májam védelmében Silegont szedek..Kávé nem segít, reggeli kávé után is olyan vagyok, mint a mosott sz*r.. Kérlek, segítsetek, milyen táplálékkiegészítőt lehet szedni, ami ad egy kis energiát is. Mozogni is szeretnék valamit újra, de tegnap délután még a szobabiciklin is bebóbiskoltam.. Köszönöm a segítségeteket!

#bipoláris affektív zavar #kóros fáradtság
2018. jan. 5. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a sok gyógyszer mellé passzol-e, kérdezz rá a dokinál, de én a ginzeng ampullát ajánlom.

[link]

Kb. minden gyógyszertárban, DM-Rossmann is kapható.

Nekem is anno kimerültség ellen ajánlották, én kb úgy pörögtem tőle, mint a duracell nyuszi. :) Sajna már nem szedhetem hormongyógyszer miatt.

2018. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne csak 1-1 alkalom legyen az a testmozgás, hanem lehetőleg rendszeres (minimum heti 3x 20 perc) lehet váltogatni, hogy gyorsan-lassan tekersz a szobabiciklin (intervallum tréninnek hívják, serkenti a vérkeringést).

Nekem segített, hogy olyan dolgokban fárasztottam ki magam, amikről tudom, hogy hasznosak pl tanulás,edzés,másoknak segítés. Sok sikert! :)

2018. jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A párom bipoláris és én is (én nem vagyok kezelve).

Ha most kaptad valamelyik gyógyszert,akkor lehet annak is ez a mellékhatása.Mindenképp mondd el a pszichiáterednek ezt a problémádat.

Próbálj élénkítő dolgokat csinálni.... játék amiben nagyon kell koncentrálni,zenehallgatás,érdekes és izgalmas film nézése stb.

2018. jan. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!