Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetek az ellen ha álmos...

Mit tehetek az ellen ha álmos vagyok?

Figyelt kérdés
Egyetem alatt rendszeres tölt el az hogy majd el alszok az órákon mintha valami altatót vettem volna be :( Igaz néha alig alszok 5 órát mivel 5:50 kor megy a vonatom. de igyekszem kompenzálni. Inkább nekem ez erőtlenség olyan tunyaság és nagyon idegesít. Leragad a szemem és nagyon szégyenlem magam a tanárok előtt :(

2018. jan. 9. 21:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
Feküdj le korábban, vitaminok, csoki, kávé/tea!?
2018. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Dehogy tunyaság, hát nem alszol! Mégis miből gondolod, hogy ez így mehet? Mondom én, aki szintén 3-6 órákat alszom éjszaka, és már a buszon elalszom és túlmegyek a megállómon, állandó fogadkozással, hogy ma lefekszem 10-kor. De egyszerűen 5 óra nem elég, legalább 8 kell, és teljesítménycsökkenést, szédelgést, hosszú távon betegséget okoz, ha nem adjuk meg a testünknek, ami kötelezően jár neki. Vagyis ha 5-kor kelsz, 9-kor feküdj. Én is megyek aludni.
2018. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elsôsorban igyál sok vizet.Az tele van oxiégénnel (H2O) és biztos jót tenne neked elsôsorban.A kávét nem ajánlanám.Függôséget is okoz,meg még több vizet von el a szervezetbôl amitôl még álmosabb leszel az oxigén hiánya miatt.Órák között kicsit tornáztasd meg magad,nyújtozkodj kicsit,hogy a vérkeringésedet felpörgesd.Elsôsorban próbáld meg ezeket.Meg reggelente ihatsz valami finom teát.Plusz vitamin hiánya is állhat a dolgok mögött szóval egy multivitamint is beszerezhetsz :D Remélem hatásos lesz :)
2018. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nimcs más megoldás mint a 8 óra alvás. 5 órás alvásokat csak pár napig tudsz komlenzálni kávéval energiaitallal csokival teával meg vitaminokkal.
2018. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Napi 1-2 kávé nem árt, sőt egészséges, és nem fog függőséget sem okozni. :D
2018. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én mindig is azt vallottam, nem a kevés alvás a kikészítő, hanem a korán kelés.
2018. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Ahogy előttem is írták: sok folyadék, zöld tea is segíthet csak ne az agyon cukrozott Nestea-t idd. Legalábbis nekem az nem sokat segített. Hosszú kávé pár napig tud segíteni, de néhány nap után az is kudarcot mond. Nekem még ami nagyon segített az egyetemi hajtásokban eddig az a NASA-féle power nap volt. Ez annyit tesz, hogy lefekszel napközben fél órára. Pont ebben a félévben volt olyan amikor úgy utolértek a beadandók hogy 4 napig napi 1-2 ilyen NASA szundit tudtam csak beiktatni és nagyon sokat segítettek.

Valamint kipróbálhatod a pzizz nevű alkalmazással az alvást. Elsőre fura és lehet hogy placebo, de én sokszor úgy éreztem hogy jobban kipihentem magam mikor a pzizz keltett mint amikor az ébresztő.

Valamint az is segíthet ha sportolsz valamit (akár otthon futsz, ugrókötelezel, fekvőzöl) és utána sokkal jobban alszol. Legalábbis az én esetemben ezek segítettek és nagyon sokszor nagyon keveset aludtam az egyetem miatt. Hajrá :)

2018. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Ha én elaludnék tanár előtt órán egyetemen akkor lesülne az arcomról a bőr szégyeneben. Professzorok, Adjunktusok kiváló szakemberek előtt így nem szabad viselkedni! Aludni otthon fontos nem az előadóban/szeináriumi teremben.


Szedd össze magad. Tanácsaim: minimum napi 8 óra alvás, reggel egy csésze kávé vagy erősebb fekete tea pl: Twinings earl grey

2018. jan. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

5 óra alvás, korai kelés, mégis mire számítottál?

3-as

"Elsôsorban igyál sok vizet.Az tele van oxiégénnel (H2O)"

Micsoda levezetés. Kén-dioxidot (SO2), vagy szénmonoxidot (CO) esetleg ne fogyasszon?

2018. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak ezekkel az a probléma hogy mérgező......

És igenis a szervezetnek ilyenkor oxigénre van szüksége.Ez a legegyszerübb módja,hogy ahhoz juttassa a szervezetét.Ill.még a légzés :D

De miért mit kellett volna levezetnem ?

Egy nitro-glicerin tökéletes égését ??

2018. jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!