Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szomjhalál milyen kínokkal...

Szomjhalál milyen kínokkal jár, fájdalmas?

Figyelt kérdés
Ugy olvastam, hogy néhány embert ilyen halálra ítéltek. Mit élhettek át?
2018. jan. 11. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül fájdalmas, extrém esetben megtörténhet, hogy valaki direkt meg tudja oldani, hogy szomjan haljon, bár ez persze elég ritka. Nagyon elszánt emberek képesek napokig nem enni és nem inni s itt már könnyen át lehet csúszni abba a fázisba, amikor már nem érez az ember szomjúságot, ami nagy baj, mert szinte észrevétlenül belehal. Legalábbis is ezt olvastam.

Normális esetben direkt nem hal szomjan az ember, mert a szomjúság igen nagy úr, bármilyen elhatározása is volt, azt felülírja ez a roppant alapvető, kínzó igény. De hogy konkrétan mit él át... Meg kéne kérdezni azokat, akik valamilyen okból 1-2 napig nem ittak. Én sokszor iszonyúan szomjazom néhány óra után is, hosszan sosem tudnám kipróbálni. De ez nem fájdalom, csak szomjúság, nem tudom máshogy mondani, kellemetlen, de nem fáj és semmi másra nem hasonlít.

A szervezet kiszáradásának érzetéről nem tudom, milyen.

2018. jan. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én száradtam ki egyszer. Persze nem haltam meg:) Én amúgy sem vagyok nagyívó, ritkán vagyok szomjas. Terhességi hányás miatt száradtam ki. Mivel ilyenkor az ionhaztartas is felborul, nemcsak a víz kevés szerintem többféle tünet is lehet. Én először gyengének éreztem magam. Többet aludtam. Aztán már nem szívesen keltem fel. Nem nagyon mozogtam. Aztán jött az amikor tudtam, hogy baj van. Csak feküdtem nyitott szemmel. Nem akartam mozogni. Nem volt erőm. Nem féltem. Békés érzés volt. Nem is gondolkodtam. Pontosan éreztem, hogyha így folytatódna az az életem végéhez vezetne, de ez akkor nem volt ilyeszto. Ez persze sok heti hányás, utána pedig az ivas-eves hiánya okozta.Mivel minden kijött már nem tudtam semmit megenni-inni, hisz kijött. Maga a gyengülés kb két nap alatt történt a végén. Ekkor mentem kórházba.
2018. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*ijesztő- bocs kislanyommal beszélgetek közben, remélem azért érthető volt(2)
2018. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a válaszokat mind kettőtöknek! Tanulságos és kielégítő választ kaptam! :) érdekes hogy a szervezet hogyan képes a tevékenységet minimálisra csökkenteni ha baj van. Megdöbbentő! Köszönöm. Igazán érdekes a személyes tapasztalatod is!
2018. jan. 13. 01:59
 5/5 szenes43 ***** válasza:
Akik a tengeren hányódnak egy csónakban és a nap is tűz,iszonyatos kínokat állnak ki majd hallucinálnak és a végén megisszák a tengervizet és kiszenvednek.
2018. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!