Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne viseljen...

Mit tegyek, hogy ne viseljen meg a túlságosan sokáig tartó rossz idő?

Figyelt kérdés

Állandóan csak esik és/vagy erős szél fúj. Én meg frontérzékeny vagyok (sajnos mind a kettőre,a hidegre is,melegre a rossz génjeimnek köszönhetően),és ez főleg kettős fronthatásnál figyelhető meg.

Esetleg valami tippek,hogy ne legyek állandóan hullafáradt,és több legyen az energiám?



2018. jan. 15. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy furcsa ötletnek tartod, de tényleg müködik: minél többet legyél a szabadban, akármilyen idöjárás is van, naponta legalább 1-1,5 órát. Természetesen öltözz föl melegen, de ha rendszeresen kinn mászkálsz, igen nagy mértébkben csökken az idöjárás-érzékenységed. (Tapasztalat - elöször én sem akartam hinni, de segít!)
2018. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rendszeres testmozgás. Pl. fitneszteremben vagy konditeremben. Ott világos van, meleg, és a mozgás beindítja a pozitív érzéseket.

Szauna is nagyon jó érzés a hidegben.

Vagy olyan programok, amik függetlenek az időtől. Pl. egy jó könyv olvasása bebújva az ágyadba vagy egy kényelmes fotelbe.

Ha fáj a fejed a frontok alatt, akkor próbálj ki vitaminokat, gyógynövényeket.

Akár ez is segíthet. Nekem a menzis rosszulléteket pl. csökkentette a vas és a c vitamin bevitel a megelőző héten.

2018. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy vele egyedül.

Üdv a klubban. :/


Rengeteg folyadék és szezonális gyümölcsök.

Csoki mértékkel.(egy snickers vagy egy müzli szelet mindig lapul a táskámban, ha érzem hogy fáj a fejem vagy kezdek fáradni nekem ez segít, hogyne legyek fáradékony és ne fájjon a fejem.



Ha hiszed ha nem próbáld meg, hogy mozogsz kicsit mégha fáradékony és lusti vagy akkor is. Napi 25-30 perc könnyű testmozgás, ha a lehetőségeid korlátozottak akkor keres neten fittnes videokat a lényeg, hogy mozgasd át magad beindítja a "boldogság" hormonok működését. Sokkal jobban fogod érezni magad utánna.

Ez mellet aludj sokat bár ezt nem hiszem hogy eröltetni kéne.

Kitartás :)

2018. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!