Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet (mindig) kipihent...

Hogyan lehet (mindig) kipihenten ébredni?

Figyelt kérdés

Évek óta ezzel a problémával küzdök, hogy ha 6 órát alszok, ha 7-et, ha 10-et, ha 12-t, bármennyit, utána még legalább fél óráig tuti nem tudok kikelni az ágyból, de legszivesebben még 2 órát ott tudnék feküdni.


Ezt korábban le tudtam akaraterővel küzdeni legtöbbször, azonban ma már ez sem megy, csak nagyon-nagyon kivételesen fontos helyzetekben mikor nincs más választásom.


Igen, tudom, hogy 10 emberből 9.5 ezzel a problémával küzd. De csak van valami mód ezt leküzdeni.

Ismerem ezt a rem fázisos másfél óránkéntis dolgot, de ez egyszerüen kivitelezhetetlen. Ennek legfőbb oka, hogy tegyük fel kiszámolom, hogy mikor kell felkelnem ahhoz, hogy a megfelelő fázisban ébredjek, beállitom addigra az ébresztőt. Viszont hogyan számoljak azzal a dologgal, hogy nem alszok el rögtön, hanem van mikor 10perccel később, van mikor fél órát forgolódok, van mikor rögtön, van mikor 1 órát forgolódok és után sikerül elaludni... Ez pedig felborítja az egész "tervet".


Van ilyen rem fázis mérő műszer a csuklómra, ez nem tudom mennyire működik, de ha működik sincs rá több tízezer forintom sajnos.


Ebben kérem a segítségeteket, hogy mit tudnék tenni azért, hogy legalább fele ennyire nehezen tudjak felébredni alvás után.



2018. jan. 15. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Napközben fáradj el, vagy legalább este mozogj valamit, ha nem vagy fáradt.

Feküdj le időben aludni, ágyazz meg kényelmesen, szellőztesd ki a szobát stb, legyen minden ideális.

És reggel állítsd be az ébresztőt, amikor kelned kell és kelj fel

Ahogy megszólal az ébresztő ülj fel, nyújtózkodj és kelj ki az ágyból.

Igyál egy kávét, kapj be pár falatot, vagy csak menj ki a mosdóba. Kelj fel rendesen, járj egyet az a lényeg.

Akaraterő az egész, igazad van.

Én sem szeretek reggel felkelni, de ráveszem magam az első ébresztőnél, ha csak nyomogatom a szundit annál rosszabb.

Mit dolgozol/tanulsz, hogy belefér, hogy ne kelj fel egyből? Esetleg iktass be reggelre valami programot, hogy legyen értelme felkelned.

2018. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
google: kipihent ébredés
2018. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem ne bonyolìtsd tùl. Nem tudom h mit dolgozol vagy boldog vagy e de ha van mièrt/kièrt felkelni ès jòl èrzed magad a bőrödbe vagy szeretsz munkába, iskolába járni akkor több energiával kedvvel fogsz tudni felkelni.
2018. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok.

Az órarendem szerencsére ugy állt össze eddig nagyrészt, hogy kora reggelente vagy nem volt órám, vagy csak olyan előadás volt amire nem kötelező bejárni.

Ám előre félek, mi lesz, ha munkahelyen mindig korán be kell majd érnem.

2018. jan. 15. 20:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Azzal sincs gond egyébként, hogy nincs kiért/miért felkelnem. Általában minden nap vannak programjaim több is szerencsére, ám itt is megjegyzendő, hogy ezeket is maximum délelőtt 11-től szervezem le, mert tudom, hogy bármit csinálok és bárhogy akarom anélkül nem tudok felkelni korábban, hogy utána egész nap semmi kedvem meg erőm ne legyen semmihez.
2018. jan. 15. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanarra az időpontra kell beállítani az ébresztőt. Pl háromnegyed 11-re.
2018. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én suli miatt 5:50-kor kelek, öt perc pihi még az ágyban aztán felkelek. Még úgy 10-15 percig komásan készítem a reggelim stb de aztán felébredek teljesen. Viszont hétvégén amikor fetrengek fél délelőttöt akkor én is úgy érzem hogy hiába lustálkodok már egy órája, még mindig nem tudok felkelni. Szerintem jobb lenne ha max ilyen 10 percet lustálkodnál ébresztő után aztán felkelnél.
2018. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha vannak még tippek, jöhetnek.
2018. jan. 16. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!