Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szédülés nyaki gerincből?

Szédülés nyaki gerincből?

Figyelt kérdés

Hetek óta fáj a nyakam (kicsit a vállaim) és néha rámjön a szédülés. Akár ültő helyemben is. Inkább ilyen enyhe megingás. Lehet hülyén hangzik, de olyan mintha közé lenne a nyakamhoz. A tarkóm is elég merev. Ha pl hirtelen elmonzdítom a fejem akkor is megszédülök.

Kicsit félek, hogy agydaganat....

Nektek volt már ilyen? Komoly bajra utalnak ezek a tünetek?

Köszönöm!

16/L



2018. jan. 17. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem agydaganat, hanem csigolya probléma. Lehet sokat ülsz az iskolában, és még a gép előtt is. Elég korán kezdődik ez nálad. Ez egy öregkori betegség, és általában 60 -70 éves kor felett szokott jelentkezni. El kell menned a rheumatológiára, és ott megállapítják mi a baj? Kapsz rá kezelést, és gyógytornát. Addig pedig a netről tudsz kinézni nyak- válltornát.
2018. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, én is szoktam szédülni ha beáll a nyakam. Ilyenkor óvatos nyaktornát csinálok és bekenem reuma krémmel.

Lehet sokat ülsz lehajtott fejjel, amikor gépezel, vagy a telefonodat használod.

2018. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elég sokat ülök lehajtott fejjel :)

Megnyugodtam kicsit, csak neten ahogy rákerestem az agydaganat volt az első találat.

2018. jan. 17. 16:20
 4/11 anonim válasza:
A szédülés lehet az agy pillanatnyi vérellátási zavara miatt, aminek oka lehet a feszes nyak és váll. Vagy akár lehet hogy a belső fül az oka. Ha zavar a szédülés mindenképp menj el orvoshoz.
2018. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És a vérellátási zavar veszélyes?
2018. jan. 17. 16:27
 6/11 anonim ***** válasza:

ez engem is érdekelne.

Ha kenem reuma krémmel és gyógytornázok, akkor görnyedhetek a gép előtt?

Állítólag gerincsérvez lehet kapni tőle amibe sokan lebénulnak.

2018. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én nem ülök sokat a gép előtt. A suliban sokat ülök úgy, a telefont is ha nyomkodom rossz a tartás.
2018. jan. 17. 18:13
 8/11 anonim válasza:

Attól, hogy görnyedsz a gép előtt nem fogsz gerincsérvet kapni :) Viszont kialakulhat egy helytelen tartás, az egész napos görnyedéstől és a sok telefonozástól is. Lehet tornáztatni, de inkább a napközbeni tartáson kellene változtatni, vagy legalább óránként felkelni, kicsit a nyakat átmozgatni.

Ui: A vérellátási zavar nem veszélyes.

2018. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

de a google 20000 találatot adott ki a

gerincsérv rossz testtartás keresésre

Egyik:

[link]


Le fogok bénulni?

Azért mondjátok, hogy nem, hogy az utolsó éveim boldogan teljenek?

Én csináltam a gyógytornát, de nem hatott

2018. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha sokat ölsz lehajtott fejjel, attól lehet, ezen kell változtatni, és legalább félóránként szünetet tartani, megmozgatni magad.
2018. jan. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!