Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindig is úgy ismert mindenki...

Mindig is úgy ismert mindenki hogy "kemény" vagyok, bivaly erős, mostanában viszont úgy érzem nagyon legyengültem, mi lehet velem?

Figyelt kérdés
Mindig is nagyon szálkás voltam, vékony, de csupa izom. Edzettem. Fitt voltam, erős. Mostanában viszont nagyon gyenge vagyok. A futás egyszeűen nem megy, 2 km után úgy érzem elájulok, lüktet a fejem, nem kapok levegőt, köhögök. 1-2 éve 4-5 km-ket futottam úgy, hogy a végén már ki se dőltem. Nyáron mezőgazdaságban dolgoztam, napi 12-14 órákat lenyomtam, volt hogy 2 hétig pihenőnap nélkül. És bírtam 2 hónapig simán. Most egy raktárban dolgozom. Azt nem értem, hogy az hogy van, hogy napi 15 km-ket gyaloglok, mert a 8 órás műszakban végig csak gyaloglok, és ezt bírom, a futást meg nem?! A tüdőmmel lehet valami? Lehet, hogy az a rengeteg por a raktárban? Vagy helytelen táplálkozás? Nem értem. Hétvégéken viszont amikor nem edzek végig csak az ágyban vagyok, semmit nem csinálok. Külföldön vagyok, nincs itt senkim, nincs társaságom, egyedül nincs kedvem semmihez. Ez is biztos sokat rádob hogy hétvégén szinte ki se kelek az ágyból. Egyébként olyan 180 centi magas lehetek, és 70 kiló. Odahaza még 75-80 között mozogtam.

2018. febr. 11. 08:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Ui: 1 hónapja voltam otthon szabadságon, szinte mindenkitől azt hallottam, hogy hogy összementem.
2018. febr. 11. 08:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért nem fordulsz orvoshoz?
2018. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gál Zoé ***** válasza:

"Egyébként olyan 180 centi magas lehetek, és 70 kiló. Odahaza még 75-80 között mozogtam."


Napi 15 km gyaloglás után nem csodálom.

2018. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom ennyi munka mellett azért gyakran kimaradt az edzés. A gyaloglás nem futás, akármennyit letolsz belőle, kiestél a gyakorlatból és túlhajtod magad.

Nekem csak egy hónap maradt ki futásban, mégis durván megfeleződött a teljesítményem...

Hallgass a szervezetedre, ésszel kell edzeni :D Majd szépen fokozatosan visszahozod magad. Enni meg valószínű keveset eszel, azért nem kevés kalóriát égethetsz munka közben.

2018. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 2-es, ha ez nem javul, az lesz. 3-as, nem értem hogy a gyaloglástól hogy fogytam 4-5 kilót, hiszen nem nagyon volt rajtam felesleg. Kilók meg pláne nem. Nem tudom, miből veszítettem ezt a tömeget... 4-es, igen, sajnos eddig nagyon nem vitt rá a lélek, eléggé megterhel ez a sok gyaloglás minden egyes éjszaka, hát még emellett futni járni. Most már rendszeresítem, és nem keresek hülye kifogásokat, nem hagyok ki alkalmat :) de az nem világos, hogy hogy bírom ilyen rosszul? Otthon is volt hogy kihagytam hosszabb időket edzés nélkül, suliban pedig ha couper volt, mégis lenyomtam azt a 2 km-t 8-9 perc alatt. Most meg 10-11 perc alatt futom le, és úgy érzem összeesek...
2018. febr. 11. 10:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a szervezet hajlamos a zsír helyett az izmokat építeni lefelé, mert azt egyszerűbb neki, pláne, ha zsír nincs is.

Azért csökken a teljesítményed - és azért mész össze -, mert izomból vesztesz. Próbálj meg sokkal több kalóriát és pláne fehérjét bevinni, mert vegetál a szervezeted és nem az előnyödre igyekszik gyűjteni az energiát. Emellett, ha éjszakázol, nem ártana némi D3 vitamint is szedni, mert nagyon megterheli a szervezeted a hiánya.

Kicsit több üzemanyag és a D-vitamin meg fogja tenni a hatását :) 4-es

2018. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként jótanácsként, mindig elfelejtenek az emberek egy aprócska tényt: a szervezeted minden körülmények között a létfenntartásra hajt. Ha nem jut elég tápanyaghoz, akkor elvonja máshonnan, ha kell leépít bármit. Ha nincs elég vitamin, átcsoportosítja azt a keveset oda, ahol nagyobb szükség van rá. Ha nem iszol eleget, akkor a vizet is. Elvisz téged egy jó darabon látszólag gond nélkül, de ha egyszer kimerül vagy tönkremegy valami, ahonnan eddig vette az energiát, azt észreveszed :)

Nem hosszútávban "gondolkodik", hanem hogy túléld még a mai napot is.

Ha erős akarsz lenni, akkor támogasd meg. Divat az ételen spórolni, de hosszútávon talán olcsóbb, mint a gyógyszer.

2018. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!