Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan küzdhetném le a mindenn...

Hogyan küzdhetném le a mindennapjaimat megmérgező álmosság és fáradtság érzetét?

Figyelt kérdés

Magántanuló vagyok.

Ahányszor nekiülök tanulni erős álmosság jelentkezik, ami addig fokozódik míg elalszok, szinte elájulok a széken.

Hiába dőlök le egy picit pihenni, ha rám tör, mert vagy egyáltalán nem segít, sőt rossz közérzetem lesz ami enyhe szédüléssel és hányingerrel jár vagy olyan mélyen alszok, hogy nem kelek fel a csörgésre, amit biztonság kedvéért beállítok. 2-3 órát is alszok így.

Ilyenkor kiszellőztetem a lakást, hideg vízzel megmosakodok, esetenként gyümölcsöt eszek vagy élénkítő teát iszok, de alig vagy semmi hatásuk sincs.

Próbáltam sétálni menni többször rövidebb vagy egyszer hosszabb távra, egy kicsit tornázni otthon és utána leülni tanulni, de az se működött.

A napi rendszeremet is próbáltam többször átszervezni. Értem azalatt, hogy próbáltam reggel, délután vagy este tanulni, de mindig jelentkezett a fáradtság.

Egyedül a kávé szüntette ezt meg teljesen, de számomra túl drasztikus megoldás lenne rászokni a kávéra, ezt el szeretném kerülni.

Egyébként nem szoktam kávézni, eleget alszok, sok vizet iszok, és az étrendem sem túl vészes.

Tanulni kizárólag otthon tudok sajnos.

Tud valaki esetleg valami "csodaszert" vagy módszer ajánlani, ami segíthet?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. febr. 19. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka jól alszol? Kialszod magad?

Nem lehet, hogy ez ilyen "védekezés" a tanulás ellen?

Rögtön álmos leszel?

Nekem az segít, ha tanulok egy ideig, utána kis szünet. Aztán folytatom. Egyfolytában óráig nem tudok tanulni. Nem is az álmosság miatt, hanem érzem, hogy felesleges, mert nem fog az agyam.

2018. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te stresszelsz. Bipoláris vagyok, ismerem sajnos, ez ilyen depressziós fáradtság, annyira fel vagy már spannolva, hogy az agyad egyszerűen lekapcsolja magát. Az az árulkodó, hogy nem ébredsz fel semmire. Egyszer én így aludtam át egy futárt, hívott vagy ötször, nyomta a csengőt mint a hülye, dörömbölt, mert látta, hogy itthon vagyok. Órákra rá ébredtem csak.

Nincs véletlenül valami problémád a tanulással? Félsz, hogy nem fogsz tudni jól teljesíteni? Vagy csak ennyire utálod?

Mindenképpen szedj D-vitamint, nálam csodákat tesz. Ne tanulás előtt tornázz, hanem rendszeresítsd, alakíts ki magadnak rendes napirendet, sokat segít. Ha úgy érzed, tényleg stressz/depresszió lehet a háttérben, érdemes lehet orvost is felkeresni.

2018. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1


Voltak alvászavaraim, viszont mostanában egész jól alszok.

Egészen biztosan egyféle védekezés lehet.

Rögtön álmos leszek.

Én jobb szeretem egyben lenyomni az anyagot, mert ha nem így teszek, akkor szétesek.


#2


Vannak nehézségeim a tanulás terén és félek, hogy rosszul teljesítek. Akad más, amit csinálni akarok, de a koncentráció terén már talán fejlődtem, viszont bezavar még.

Van napirendem és mindennap rendszeresítve végzek testmozgást, ami mondjuk talán nem épp a legoptimálisabb, de próbálkozok.

D-vitamint elkezdek szedni és orvoshoz is fogok fordulni a közel jövőben.


Köszönöm.

2018. febr. 19. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tudatosítsd magadban, hogy semmi bajod, csak meg akarod úszni a tanulást.

Egyébként miért lettél magántanuló? Nem lehet, hogy így közösség nélkül magányos vagy, nincs rád rossz hatással, hogy egyedül vagy? Talán nem érzed jól magad a bőrödben és ezért nem érdekel semmi, a tanulás sem.

2018. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4


Kevés az, hogy tudatosítom sajnos.

Pszichoszomatikus problémák miatt lettem magántanuló. Nagyon rossz hatással van rám, de jelen helyzetben nem tudok változtatni.

Konkrétan a tanulás, a memorizálás folyamata nem megy. Nem érzem túl jól magam, de haladnom kéne sikeresen, mert pont, hogy van ami érdekel.

2018. febr. 19. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!