Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Államvizsga előtt állok,...

Államvizsga előtt állok, pánikrohamok törnek rám váratlanul. Mit tegyek? (a pszichológuson túl)

Figyelt kérdés
Nehéz volt a gyerekkorom, a legrosszabb életkorban híztam meg nagyon, felborult a hormonháztartásom. A szüneteket a wc-ben töltöttem, zokogva. 15 évesen lefogytam, 35 kilót adtam le, azóta ez rendben van. Később egy rossz párkapcsolat miatt gyötörtek rohamok, azonban a szakítással ezek rendeződtek. Most, közel 30 évesen viszont 3 hónap alatt 3 ilyen rohamot produkáltam: bevásárlás közben, színházban és bankban. A múltam és a szakmám miatt elég határozott nőnek érzem magam, aki mer szembenézni önmagával. Ugyanakkor nagyon félek az államvizsgától, félek rá jelentkezni, pedig kéne. Tünetek: gyomorgörcs (izom), szédülés, izzadás, stresszizom összerándulás a hátamon, ettől szívdobogás, "üss és fuss-reakció": menekülni a helyzetből. Már arra gondoltam, hogy elmondom a gondom a konzulensemnek, hátha segítően állna ehhez a bizottság... Ugyanakkor nagyon rossz érzés lenne nyilvánosan rosszul lenni... Kérem, csak olyanok írjanak, akik ezt kellő empátiával tudják kezelni. Köszönöm az ilyen válaszokat előre is.

2018. márc. 9. 01:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Normális pszichologust keres fel ő majd segit, esténként aludj mert nagyon fomtos a pihenés
2018. márc. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

40 éve, szerves-kémia szigorlaton a prof a sápadtakba egy fél konyakot diktált bele tételhúzás előtt. De mindenkitől megkérdezte, hogy kér-e, és adott is, az igent mondóknak. 14 félév anyagát átölelő szigorlat volt.

Mindenki átment.

2018. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Krisz_39 ***** válasza:

Szia


Én úgy gondolom hogyha nem érzed jól magad, úgymond pánikolsz az teljesen normális ebben a helyzetben.


Vagy a megfelelési kényszer csinálja, vagy/és a mi lesz ha gondolatok...


Volt egy film: A Békés Harcos útja.

Nézd meg. Ebben a srác mestere arra tanítja hogy legyen a jelenben. " De hiszen a jelenben nem történik semmi, unalmas" mondja a tanítvány.


Ekkor megérinti és megmutatja neki hogy mit minden történik a jelenben. Elképesztő volt számomra ezt a tanítást megérteni.


Az elméd a gondolataid az államvizsga körül mozognak a sok "mi lesz ha..." gondolat. Vagy a múlton ekkor és ekkor ez és ez történt, és ezért nagy valószínüséggel szinte biztos hogy most is az fog történni. Ezek a gondolatok nem igazak...


A baj hogy teret engedünk nekik az életünkben...

Én úgy szoktam csinálni ha elhatalmasodnak ezek a mi lesz ha... és mi volt... gondolatok akkor teret engedek nekik, nem kűzdök ellenük ( Attól csak erősebbek és erősebbek lesznek). De megfigyelő maradok.


És mikor kimegyek az utcára, elkezdem élvezni a pillanatot. Megfigyelem a síró gyereket ahogy az anyja üvöltözik vele, csak megfigyelem nem ítélem.


Megfigyelem a szvarozó 80 éves nagypapát a búszmegállóba.

Figyelem a rohanó embereket a város zaját.

És ha jönnek a gondolatok csak hagyom. Tudom hogy csak mumusok. Az ellenálásodból nyerik az energiát. Hagyd átfolyni magadon a fájdalmat, fogadd el, mert a részed, és szeresd. :-)


Remélem tudtam segíteni!

Legyen szép a napod!

2018. márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!