Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Afta kezelése házilag?

Afta kezelése házilag?

Figyelt kérdés
Van egy hatalmas afta az egyik fogam alatt, de már 3 napja elviselhetetlen fájdalommal jár.Valami ötlet, hogy hamar elmúljon?Enni, inni és beszélni is nehezemre esik.

2018. márc. 11. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Amit én javaslok valamilyen öblögető:Paradontax,Listerine,cserszömörcés szályvíz!Ezek mind nagyon csípni foglyák de utánna fogsz tudni enni!Aztán kezdődik előről az egész sajnos ,én már 12-éve küszködök vele!Jobbulást neked !
2018. márc. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Én is majdnem minden hónapban szenvedek tőle...de van rá egy tuti receptem: lila listerine-t használj minden fogmosás után, csíp, mint az állat, de kibírod...illetve pálinkával szedd le a fehér cuccot utána az aftáról, aztán fújsz rá tantum verde sprayvel..pár nap és elmúlik, nem húzódik így hetekig.


Hidd el, én is mindent kipróbáltam, ez bevált recept. Volt, hogy nem használtam már Listerine-t, mert elfogyott, egyből kijött...

2018. jún. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk már biztosan meggyógyultál, de azért leírom a tapasztalataim:

1) Belsőleg a C-vitamin szedése jó erősítő az ínynek, érdemes megelőzésképp is rendszeresen szedni.

2) Sajnos Magyarországon valamiért kivonták a forgalomból a klórhexidin-tartalmú fogzselét, pedig Nyugaton több féle is van, pl. Corsodyl gél 1%, Chlorhexamed gél 1%. Ezek irtó jól lefertőtlenítik az ilyen nem gyógyuló sebeket és azok ripsz-ropsz begyógyulnak, úgyhogy egy ismerősömmel hozattam is Németországból, hogy mindig legyen otthon.

Szerencsére viszont klórhexidin-tartalmú szájvizek továbbra is kaphatók és azok is nagyon hatásosak, ha nincs gél.

Sokan esküsznek erre, s az összetétele kimagasló, mert van benne xilit és C-vitamin is: [link]

De a Corsodyl és a Chlorhexamed továbbra is forgalmazza a szájvizeit nálunk.

3) Viszont szájvízben nekem van egy bejáratott szájvizem, amit belső sebekre szoktam alkalmazni (mert amúgy nem vagyok túl nagy szájvízrajongó), ez a dr. Organic sárga szájvize (van zöld is, de az valami eszméletlenül csíp és nekem a sárga nagyon hatásos volt). Ez az: [link]

+1 Gyerekkorunkban a Phlogosol (flogozol) nevű ecsetelővel gyógyították ezeket, de emlékeim szerint nem múlt el tőle annyira gyorsan, mint a fenti készítményektől.

2018. jún. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krosszarcu válasza:
Nemigaz, gyermekkorunkban a Sanilind nevű kórházi szerrel gyógyították ezeket. Aftát okozhat minden Sodium Lauril Sulfat tartalmú fogkrém!
2021. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!