Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Atlagosnal kisebb pajzsmirigy?

Atlagosnal kisebb pajzsmirigy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hete talaltam egy csomot a honaljamban, azzal voltam ma uh-n. Hala istennek ugy nez ki izomkoteg, nem talaltak semmi koros elvaltozast. Viszont...ha mar ott voltam, megultrahangozta a pajzsmirigyem is a doki, es mondta, h a 15mm helyett az enyem csak 8mm. Erre a kreten haziorvosom 10 eve nem kepes rajonni. Annyit mondott, h hormonkezeles kene es az javitana a tulsulyomon is jelentosen. Ilyenkor hogyan tovabb?



2018. márc. 13. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A háziorvosodnak kellene megmondania, hogy hogyan tovább. Kérdezted tőle?
2018. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A haziorvosom annyit volt hajlando csinalni, hogy csinalt egy nagyrutint decemberben es ott a TSH jo vplt. A masik 3 fele hormont nem nezette meg mert kozolte h felesleges. Holnap is ezzel fog jonni, h de a TSH az jo....
2018. márc. 13. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérd meg a háziorvosodat, hogy adjon beutalót endokrinológiára, az ultrahang alapján erősen ajánlott lenne.
2018. márc. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt találtam a TSH-ról: [link]


Ezzel nem arra célzok, hogy beteg vagy, csupán arra, hogy olykor nem elegendő a TSH értéke.

2018. márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt pedig azt írja, hogy a T3-as, T4-es szint meghatározása is szükséges a komplex működés értékeléséhez. [link]


Azt tudom tanácsolni, hogy menj el endokrinológiára, alaposan vizsgáltasd ki magad.

2018. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugodj meg, nekem 7 éve véletlenül derült ki, hogy konkrétan nincs baloldali pajzsmirigy lebenyem. Nem műtét miatt (nyilvàn), hanem nem fejlődött ki. Az égvilágon semmi panaszt nem okoz, átvette a másik lebeny a funkciót

Szóval a méret nem számít, csak a többi pajzsmirigy hormon érték.

2018. márc. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!