Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Eléggé szétesett lettem az...

Eléggé szétesett lettem az utóbbi időben.22 éves vagyok jövőre kezdem az egyetemet ( ha sikerül bejutnom). Hogy jutottam idáig?

Figyelt kérdés
mindegy, kezdem az elején. Érettségi után elkezdtem rögtön dolgozni, de nem tetszett így otthagytam. Hónapokig nem volt munkám, mert mindenhova beadtam a jelentkezésem, de sehova se hívtak vissza.Aztán rátaláltam egy munkára ami tetszett, dolgoztam is ott sokáig, viszont akkor már éreztem hogy tanulni szeretnék és egyetemre menni. El is döntöttem felmondtam, hogy időben rákezdjek a tanulásra hogy szoktassam az agyam a sok tanuláshoz. Mezőgazdasági mérnöknek akarok menni, így ismerőseimtől beszereztem könyveket- még pár füzetet is, hogy időben elkezdjek tanulni. Minden rendben is ment először, aztán jött a baj. Annyira gyorsan akartam tanulni hogy az egész napomat a tanulás töltötte ki. nem vicc. Órákig tanultam, aztán nagyon picit pihentem majd megint neki kezdtem. Ez így ment 4 hétig, az egész napom CSAK a tanulás egészítette ki. estefelé elmentem sportolni, vagy néha találkoztam barátokkal. Viszont ez csak egy rövid idő volt ahhoz képest hogy egész nap tanultam mint egy nem normális, úgy rá voltam görcsölve. Szépen is ment sokat megtanultam, nem felejtettem el a tanultakat minden megmaradt. Egy napon észrevettem hogy hirtelen egy fura, nagyon erős depressziós érzés fogott hatalmába. Kicsit megijedtem mert soha nem volt még ilyen. Azt hittem elmúlik de nem, hanem itt kezdődtek a bajok. Másnap kényszergondolatok uralták az agyam. Később megjelent egy álomszerű érzés is mintha ez nem a valóság lenne, további torz gondolatok és így tovább. Azóta borzalmasan érzem magam és nem tudom hogy mit csináljak.Rengeteg stressz ért az utóbbi időben, nagyon rágörcsölök mindenre, és nem tudok ellazulni . Pszichológushoz mentem már, azt mondta semmi bajom csak nem kellene rágörcsölnöm mindenre. Ennyi.Ezeket a dolgokat a szorongás és félelem váltotta ki nálam, viszont nagyon eluralkodtak rajtam a dolgok és így nagyon nehéz odafigyelnem a tanulásra mert azóta is tanulok, viszont mikor elkezdek egy olyan részt tanulni ami nem tetszik a tünetek felerősödnek. És félek h így nem jutok be. Mit kellene tegyek? ( nem akarom hagyni az egyetemet és a tanulást mert nagyon szépen haladok ezektől a rossz dolgoktól függetlenül, csak ezek megnehezítik, és tanácsot szeretnék kérni hogy hogy enyhítsem a tüneteket? Ha lehet a pszichológust elkerülném mivel voltam már és nem mondott semmit sem csak hogy ne görcsöljek.. plusz a félretett pénzem kell az egyetemre. Mit kellene csináljak ?

2018. márc. 21. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon hirtelen akartál egyetemet végezni, pedig még be se iratkoztál. Vegyél vissza a tempóból, hogy megnyugodjál. Sok sikert.
2018. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2018. márc. 21. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell elkezdeni tanulni már az egyetem előtt, amikor a többség még vizsgaidőszak alatt se tanul egész nap... még a fele napot se.

Vegyél vissza a tempóból, lazíts. Hagyj magadra időt, pihenj.

2018. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát, azért görcsöltem rá annyira, mert tudom milyen ha az embernek fiatalon nehéz munkát kell csinálnia. Érettségi után még elég éretlen voltam és nem gondoltam bele mennyire fontos a tanulás, de most már tudom.. igen, most majd kicsit visszaveszek hogy helyrebillenjek :) köszönöm!
2018. márc. 21. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!