Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy léböjt után...

Mit tegyek, hogy léböjt után jól aludjak? Heti kétszer szoktam léböjtölni. Zavar, hogy utána 3-3,5 órát alszom mostanában, pedig használok nyugtatóteát, és dormicumot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egészség megtartása szempontjából heti kétszer léböjtöt tartok (ill. diétáztam is, adtam le súlyt, de családi nevelés kapcsán, illetve életmód kapcsán is szoktunk léböjtölni)


Heti egyszer vagy kétszer tartok.


A bajom az, hogy mostanában léböjt után mindig 3-3,5 órát alszok... a mai napon pl. 3kor feküdtem le, és 6.15-kor keltem. (21.-e szerda hajnal 3, és ébredés 6.15) és éreztem, hogy nyom a fejem, hogy fáradt vagyok, minden, de nem tudtam visszaaludni.


Voltak ilyen esetek:

léböjt utáni nap fogdokihoz kellett mennem (dec 12. léböjtöltem, és dec 13. fogdokihoz volt időpontom vidéken, délelőttre. Kb. 1-1.30 kor feküdhettem le és fél 9-9 körül keltem fel.

Persze, mindig megébredek pisilni, december 13.-án akkor talán 3X felkeltem, de mindig visszaaludtam. Ez vidéken volt. (fogdokim vidéken van)


Amúgy pesten lakom.


Előfordult még:

léböjt utáni nap februárban pl. jött ide a főbérlőm, 9.00-ra, és akkor is tudtam 5-6 órát aludni. A főbérlőmnek kifizettem az albidíjat, aláírtuk a papírt, stb és utána visszaaludtam.


Vagy míg egyetemen tanultam:

volt hogy 4-5 órát aludtam, bementem órára 8.00-ra majd hazajöttem, és aludtam még 1.5-öt. De már nem vagyok egyetemista februártól.


De mostanában... heti 1-2X tartok léböjtöt (nagyon sok víz, semmi szilárd étel, vitaminok a szilárd cuccok, illetve gyógytea, diétás üdítő) és ma pl. 3,5öt aludtam... szörnyű. Márciusban egyszer se tudtam visszaaludni a 3.5 után. Ez az 1. pisilés ami kell.


Éjjelente és hajnalban (ha jól aszom 7-8 órát) általában 3X kelek fel pisilni, vagy kétszer, de nem zavar, vissza tudok aludni.

Csak léböjt után f_s, mert akkor megébredek 3 óra alvás után kb, pisilek de nem tudok visszaaludni...


olvasgatás nem jött be, olvastam a monitor / mobil kék fénye is rossz, mert elvileg a hormonokat megzavarja, és eltűnik a melatonin.


Minden nap(!!) használok nyugtatóteákat este alváshoz. Macskagyökér teát iszom + macskagyökér tea mellé NREM teakeverék (citromfű, golgota, komló teakeverék) + 1.5 vagy 2 db macskagyökér kapszula.

Iletve 1 db dormicum altató. Dormicumot 2012 óta használok, szerintem lehet már placebo csak, mert anno 2012ben érettségi ill. nyelvvizsga miatt nagyon stresszes voltam, éjjelente két órákat aludtam, és muszáj volt, mert nagyon kellett az alvás hogy kipihent legyen az agyam, és tudjak rendesen érettségire készülni, ill. nyelvvizsgára.


És tökre jól aludtam anno 1 db dormicumtól.

Aztán 2014 nyarán kezdtem használni citromfüvet, mikor nem volt elég már a dormicum. Gondolom hozzászokott a szervezetem.

Ekkor nem tartottam heti szinten léböjtöt, csak ritkán.

Majd 2016-ban kezdtem el erősebb gyógyteát használni a dormi mellé (NREM) és 2016 telén / 2017-ben macskagyökeret kezdtem el használni...


tudom, soknak tűnik, de kb. már csak akkor alszom jól, ha beveszek:

1 db dormicumot, macskagyökér tea + mellé NREM tea este + 2 db macskagyökér kapszula.

Soknak tűnhet...


de olvastam, a macskagyökérhez hozzászokhat a szervezet..


Ezeket minden este beveszem.

A bajom az, hogy léböjt után direkt kicsivel erősebb macskagyökér teát használok, de akkor se alszom jól :(


Csak ha van valami fix a másik nap (nem tudom, lehet idegileg megnyugtat vagy úgy van "programozva " az agyam..


a munkámba is belezavar...

nem rendes, irodai melóm van, nem 8.00-ra járok. Vendéglátós vagyok. Gyakran hajnali 2-3kor fekszem le, és inkább hétvégente dolgozom (csüt-péntek-sz-vas a leggyakoribb, de van hogy hétfő is.


Este 18.00-19.00 (vagy 20.00 ) körül szoktam inni egy kis koffeint ( 1 db energiaital fele) hogy menjen a meló.


Mit tehetnék?

Én nem értem...

gondoltam arra is, hogy anno decemberben a vidék nyugtatott meg, meg a család, hogy hazautaztam és nem pesten voltam

de januárban is volt, hogy hazamentem, mert orvoshoz kellett mennem kórházba, és akkor is csak kb. 4-5öt aludtam bementem kórházba, minden, full álmos-fáradt voltam, hazamentem, majd aludtam otthon.


Én nem tudom, mit tegyek...

nagyon utálok keveset aludni...

mit tegyek, hogy léböjt után is tudjak min. 5-6ot aludni?


Sportolok.

Februárban kezdtem el rendszeresen futni.. elvileg a sportnak segítenie kéne...


24/l



2018. márc. 22. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úr meg az isten, aki ezt elolvassa illetve van türelme annak elismerésem! 😃
2018. márc. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én se olvastam végig, de a lényeg lejött már az elején s amúgyis átfutottam, úgy tűnik, az alvásprobléma régi és szerek kellenek hozzá eleve.



Nos.

Ha valamitől bajod van, nem világos, miért erőlteted. Nekem elég világos, hogy a léböjtkúrát utálja a szervezeted. Úgyhogy ne csináld.

Amúgysem tudom, mire jó heti 2-szer az ilyesmi... Hallottam már cifra dolgokat, heti egy böjtnapot is, OK, van, aki szereti, de heti kettő böjt, amitől aludni se tudsz?


Amúgy ha már írod a melatonint. Arra van tabletta. A Dormicum fogalmam sincs, mit tartalmaz, nem értek a gyógyszerekhez, mert én sosem szedek semmit, mert egészséges vagyok (max. évi pár fájdalomcsillapítót), de a biomelatonin tabletta egészen logikusnak tűnik s a családomban be is vált.

De ilyen extra terheket nem pakolj magadra. Egyél rendesen, a szervezeted majd elvégzi a méregtelenítést úgy is, ha azért csinálod a léböjtöt.

2018. márc. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ennyi eszed hogy lehet? teljesen tonkre vagod magad gyogynovenyek ide vagy oda... tiszta idegbeteg vagy a sok lebojttol meg a macskagyokertol. a tulzott vitamin meg mindenfele kapszula sem egeszseges, tonkre fogod vagni a gyomrod
2018. márc. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Öregasszonyok szoktak ekkora hűhót csapni a pisilésből, meg így sorolni, hogy mennyiféle gyógyszert-sárkányfüvet szednek a bajaikra. Mi lesz így veled? Álljál már le a hülyeségekkel, a léböjttel is, meg az alvás körüli műsorral is. Szépen hozzászoktatod magad, hogy csak kiütve tudsz elaludni, mire jó ez?
2018. márc. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vicces és egyben szomorú is volt olvasni ezt a monológot.


24 évesen dormicummal aludni önmagában beteges. Ki írja fel neked és miért? Ez egy hardcore altató, megfelelő dózisban kisműtéteket lehet mellette végezni.


Van egy alvásciklust alapból megzavaró munkád, altatófüggő vagy, bekoffeinezel a normális alvásidőre, és tetézed hülye és felesleges léböjtökkel, ami évente egyszer is marhaság, hetente kétszer pedig már felesleges és káros koplalás.


Szedd rendbe az életed, mert legalább egy tucat oka van, amiért 24 évesen jobban szenvedsz az alvással, mint a nyugdíjasok...

2018. márc. 22. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én se olvastam végig. :)

Ami nekem szemet szúrt az az, hogy hú, de egészgséges a léböjt, ugyanakkor meg tolod a nyugtatót. A kettő nem üti egymást?

Én inkább hagynám a fenébe a léböjtöt, és lejönnék a nyugtatókról.

2018. márc. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!