Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elnehezül a tüdőm és szédülés?

Elnehezül a tüdőm és szédülés?

Figyelt kérdés
2 hónapja vashiányos vagyok, szedek is rá Neo Ferro Folgammát, ami eleinte jó volt, mert nem szédültem meg semmi. Gondoltam használt ez a vas tabletta. de az utóbbi 1-2 hétben megint visszatért a szédülés néha nap közben. Amit észre vettem, hogy eléggé rendszer szerűen jön rám. Reggel és vagy akár egész délelőtt kb. mindig, illetve ha egy nagyot nevetek vagy ha sokáig beszélek, akkor szintúgy rám jön a szédülés és ez elég kellemetlen emberek közt. Szerintetek mit csináljak? Mert az orvos félek elküldene, ahogy szokta intézni a dolgát egy mai orvos..

2018. márc. 29. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem magától a vastablettától voltak hasonló tüneteim, csak gyomorfájdalommal együtt. Viszont nem kéne félned az orvostól, mert ő van érted, nem fordítva. Csak ezt sokan elfelejtik. Nagyobb bajod is lehet.
2018. márc. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Normális étkezésnél nincs szükség ilyen pótlásokra.

Inkább egyél mindent vegyesen, és nem lesz vitamin hiányod.

2018. márc. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, hogyha vashiányos, akkor valószínűleg az étkezéssel nem tudta bevinni azt a mennyiségű vasat, amit elveszített, ne mondj már ilyen butaságokat. Biztosan nem véletlenül találták ki, hogy szednie kell.


Kérdező, én azért javasolnám, hogy menj vissza, mert ez simán lehet annak a tünete, hogy még vérszegényebb lettél (nem tudom, mi a vashiányod oka). Mindenesetre egy kontroll vérkép nem ártana, hogy most hogy áll a vörösvértestszámod.

2018. márc. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj vissza a dokihoz, és ne hagyd magad lerázni.

Tényleg jó lenne egy új labor, kifejezetten a vas szintjét is meg lehet nézetni, ill. szoktak ilyen telítettségi szintet is (a ferritinnél a százalékos érték).

Van, amikor a vas nem tud rendesen felszívódni, pl. valami gyomorprobléma miatt, vagy pl. a tej is akadályozza a felszívódást; a növényekből meg eleve nagyon kevés hasznosul, és nem lehet állandóan májat meg húst enni, de azért ezekből is próbálj meg minden nap egy kicsit (pl. spenót, sóska, sütőtök, cékla, amaránt - állítólag ez a legjobb, bár magában elég fura íze van).

De lehet, hogy más miatt szédülsz, szóval járj utána mindenképp.

2018. márc. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, elmegyek. Ha lesz vmi hír írok.
2018. márc. 29. 15:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Azota voltam vervetelen, a vasam a fel ertekhatar alatt van kettovel, tehat azzal mar nincs gond. Valoszinuleg a gyogyszer szedese okozott mar problemat. Viszont a szedules meg mindig nem mult el.. tok random van h ram jon. Illetve elegge zavaro, h ha megiszok egy ket sort a hetvegen, akkor olyan modon beszedulok tolw, h az vmi hihetetlen. Most akkor mar soha tobbe nem lazithatok ily modon? Ez frusztralo. Mar voltam sok vizsgalaton es mind negativ, de vmi meg sem okes. Regen soha nem voltak ilyen bajaim.
2018. ápr. 20. 08:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem a betegtájékoztatót, nincs a mellékhatások között a szédülés. A vasszinted sem indokolja.

Vérnyomásod rendben van? Ha igen, akkor még fülészetre és szemészetre lenne tanácsos elmenni.

2018. ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!