Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha pszichésen az agyban...

Ha pszichésen az agyban vannak gondok és ha beveszek egy nyugtatót ugye nem érzékelem a további pszichés reakciókat, de attól még az agyban és a testben ugyanúgy játszódik a folyamat továbbra is?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 12. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld újrafogalmazni, mit akarsz, vagy írd körül konkrétumokkal, mire gondolsz!

pszichésen >< agyban .... ???

Arra vagy kíváncsi, hogy a tudatmódosítók, nyugtatók "mire képesek" ?

Vagy a "tudatalattid csodálatos hatalma" érdekel?


[link]

------------------------------------------------------------------------


Egy antiepileptikum pl. blokkolni képes egy-egy epilepsziás rohamom kialakulását, ami a bogyó nélkül kikerülhetetlenül bekövetkezne.

De a tudatból , testből , "lélekből" induló konfliktusok megoldására természetesen nem alkalmasak. Bennem legalábbis ugyanúgy dúl az ideg, vagy félek egy-egy konfliktushelyzet megoldásától...és ez az állapot nem szűnik, míg a kiváltó okot ki nem tudom iktatni az életemből.

Se roham mellett, se roham nélkül, se tablettával, se tabletta nélkül nem felejtem el pld. hogy attól vagyok síkideg, mert "holnap doga és nem készültem!"

HA a továbbiakban nyugtatózni, drogozni akarsz, tudd, hogy semmi problémád meg nem oldódik, legfejjebb ideig-óráig elfedik, "kezelik" a szorongást, a lelki nyomort, a félelmet, a fájdalmat, oldják a stresszt. Erről szól a drog, az alkohol....

Aztán jön a másnap...és ha lehet, méginkább fokozódik a gondod, bármi is az.


Amit viszont tuti biztosan értek a kérdésedből, az az, hogy komolyan fontold meg, egy szakorvostól kérj véleményt, mert ha körülírod, részben megért, részben "helyreteszi" a kétségeidet, megérteti veled az ok-okozati összefüggéseket, el tudja mondani, mik lehetnek az agyi-testi-lelki következmények, ha egy-egy találomra kiválasztott "Lesz@rom-tablettától" várod a pszichés reakció csökkenését, elmúltát.

HA a doki úgy ítéli meg, hogy szedj bogyót, akkor szedj csak.

És azt, amit ő mond.

2018. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na szóval, ha beveszem a nyugtatót akkor nem érzem azt amin az agyam gyötrödik. De viszont ugyan úgy az agyam közben szenved,csak én nem érzem?
2018. ápr. 12. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem az "agyad szenved", nyugtatóval megoldható problémák esetén az agy működését ne fizikailag kifejezhető dolgokkal mérd. Ha az "agyad szenvedése" alatt fizikai értelemben vett károsodást gondolsz, amiről te nem tudsz, mivel a gyógyszert bevetted: szerintem nem hal el több idegsejt, mint amikor totál probléma-és gyógyszermentes vagy.

Hogy valamennyire lenyugszol, az vmi olyan KÉMIAI folyamat része lehet, amit a bogyóban lévő hatóanyag fejt ki​

arra az agyterületre, ami felelős a nyugtalanságodért.

Hogy ez FIZIKAI értelemben tehermentes(ebb)é teszi- e az agyat, nem hiszem.

Mert, ugye, itt most nem egy fizikai értelemben is kifejezhető agyi dologról beszélünk, mint pld. egy agyvérzés​, egy baseball-ütős hajápolás.​

A kérdéshez, ami téged foglalkoztat, itt laikus nem hiszem, hogy érdemben választ tudna adni. Ha gyakorló zizis, mint vagyok én is, akkor sem, mert ahány ember, annyiféleképpen reagálhat ugyanarra a szitura, fájdalomra, hatóanyagra.

​"Az epilepszia a központi idegrendszer, pontosabban az agy működési zavara, túlzott ​ELEKTROMOS​ aktivitása, melynek során elektromos kisülések keletkeznek.​"

Ergo: az én agyam helyén már rég nem szürkeállománynak kéne lenni, hanem élettelen koromnak. (az más fejezet, hogy ettől függetlenül én egyre sötétebbnek érzem magam és ezt nem foghatom csupán a koromra. :)


Ne agyalj ilyesmin, erre sztem csak a szakdoki tudná a precízet, gondolom, embere és gyógyszere válogatja. Inkább tanulmányozd az agy működését, magyaráztasd el egy dokival, hogy pl. egy EEG-vizsgálat után mit olvas ki az idegsej​tjeid​ elektromos aktivitásá​ból.​

Minden nap ajándék, amit gyógyszerek és azok káros hatásai nélkül úszol meg, úgyhogy önhatalmúlag ne kezdd "szenvedtetni" az agyad.

​​Tudtad pl, hogy ALVÁS KÖZBEN is dolgozik​ az agy​,​ SŐT, ​bizonyos időszakokban AKTÍVABB, ​mint ébrenlét közben.​?​​ :o


Pihenj egyet, aludj jól! :)

2018. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bogyó helyett inkább kezdj el barikat számolni ! :)

🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑

2018. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok :-)köszönöm a választ

Nem szedek semmit,de elgondolkodtam ezen a témán.Azért is mert néha furcsa dolgokat művelek és néha már ez átmegy szenvedésbe,és nem tudom hogy ez azért van-e mert tényleg van-e komolyabb státuszom.Gyógyszereket meg nem akarok szedni ,mert még lehet többet ártanék azzal az agyamnak.

2018. ápr. 12. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!