Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az miért van, hogy egyik...

Az miért van, hogy egyik éjjel jól alszom 8-9 órát mégis alig bírok kikelni az ágyból? Mádik napon egész éjjel forgolódom és rosszul alszom mégis frissen ébredek?

Figyelt kérdés
Nem tudom már mit kéne csinálnom, hogy jó legyen. De ha nem alszom ki magam használhatatlan vagyok.

2018. ápr. 14. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

8-9 órával akkor túlalszod magad. Vannak alvási fázisok, amik átlag 4 óra hosszúak, persze emberfüggő. Lehet, hogy neked pl. 7 óra alvásra volna szükséged, mert 8-nál bár belemerülsz a következő fázisba, úgy megy úgy kelsz, mint a kifacsart rongy. Ki kell próbálni, neked mennyi a jó.

Hosszú távon a kevés alvás sem jó, pár napig elég, ha 4-5 órákat alszol, de utána hamarosan kikészülsz attól is, hogy kevés. Tesztelgesd, mennyi alvásidő kell neked.

2018. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A 7 óra alvást max egy napig tudom tolerálni utána kikészülök. Ha kevesebbet alszom egész nap rosszul vagyok. Muszáj a 8-9. Alacsony nagyon a vérnyomásom ezért könnyen leszek álmos.
2018. ápr. 14. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a tippem, hogy rendszertelenül alszol és keveset mozogsz.

Nekem is voltak régen ilyen problémáim, de elkezdtem esténként mindig pont ugyanakkor lefeküdni és nagyon sokat segített. Ha 1 héten keresztül mindig 22 órakor lefekszem és 6:45-kor csörög az óra, akkor mindig nagyon energikus vagyok. Hétvégén óracsörgés nélkül is kb. ekkor felébredek amúgy. Viszont, ha valami kizökkent ebből (mondjuk egyszer később fekszem le, majd a következő nap többet alszom), akkor egy pár napig én is fáradt szoktam lenni.


Másik tipp:

Ha elkezdesz valami aerob mozgásformát (biciklizés, lassú kocogás), az szintén javítani fog ezen.

2018. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hétköznap mindig ugyan akkor feksuem le és ébredek. Hétvégén is csak 1-2 óra csúszás van. Mozogni tényleg nem mozgok egy baleset miatt most nem lehet egy ideig. De előtte sem volt jobb pedig akkor tornáztam minden nap meg.kirándultam hétvégeken.
2018. ápr. 29. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!