Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj a hasam?

Miért fáj a hasam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves debreceni egyetemista fiú vagyok. Péntek reggelenként járok úszni a sportuszodába részben azért, mert szeretem és hogy mozogjak, részben pedig azért, mert 2 félév tesi kötelező. Múlt héten volt az a Hungarofit felmérés vagy micsoda, ahol felüléseket és fekvőtámaszokat kell csinálni, illetve rendszerint ingafutás, vagy az úszásnál 12 perces úszás van. Lényegében gond nélkül ment minden, előbb a fekvőtámaszokat csináltuk. Kihoztam magamból a maximumot(már amit reggeli előtt reggel 8-kor produkálni lehet), aztán a felülésekkel folytattuk, ahol már kevesebb sikerült. Gondolom azért, mert a fekvőtámasz a hasizmokat is igénybe veszi. Ezután volt a 12 perces úszás. Beosztottam az erőmet, és 12 perc alatt kb. 350 métert úsztam(tudom nem sok, de direkt lassan mentem, hogy beosszam az erőmet). Igazából a lényeg itt kezdődik. Két napig volt izomlázam mind a karomban, mind a hasamban. Ezt normálisnak is tartottam, végül is az átlagosnál jobban megerőltettem. Azonban miután a karom már teljesen helyrejött, azt vettem észre, hogy a hasam még mindig nem. Mint mondtam, ez már majdnem egy hete volt, de még mindig nem bírok felülni. És ami még furcsább, hogy két féle hasfájásom van. Az egyik akkor jelentkezik, amikor megpróbálok felülni vagy lefeküdni. Ez az érzés a hagyományos izomlázhoz fogható. Amit mégis furcsállok, hogy ilyen sokáig tart, illetve hogy ha izomlázam van, még a fájdalom ellenére is tudom erőltetni az adott izmot, most viszont nem. Felüléskor egyszerűen visszaesek, ha nem támasztom meg magam. A másik fajta hasfájás pedig véletlenszerűen jelentkezik. Van hogy erősebb, van hogy gyengébb, és olyan érzés, mintha gyomron vágtak volna. Ritkán jelentkezik, és igazán nem is zavaró, csak azért mégis szeretném tudni, hogy most szokatlanul nehezen heverem ki a fekvőtámaszokat és felüléseket, vagy történt esetleg valami sérülés az izmoknál, amit akkor nem éreztem(elég valószínűtlennek tartom), vagy csak elkaptam valami betegséget, ami az úszástól teljesen független. Kíváncsi lennék a véleményetekre! Elnézést a hosszú kérdésért, és előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)

2018. máj. 3. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvosnak megmutatnám, legrosszabb esetben lehet hasi sérv, az pedig nem játék.
2018. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Éljen a Hungarofit....

Sürgősen menj el pl sportorvoshoz! Az nem normális, hogy 1 hete fáj a hasad!

2018. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!