Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék, hogy ne szorongj...

Mit tehetnék, hogy ne szorongjak az alvásom miatt?

Figyelt kérdés
Sokszor gondolok rá, hogy vajon hogyan fogok-e aludni éjjel. Szeretnék 7-8 órákat aludni, de, amikor kevesebb jön össze, azt valahogy kudarcnak élem meg, és aztán jobban foglalkoztatnak az alvással kapcsolatos gondolatok. Aggódom ezen, emiatt még kevesebbet alszom. Ördögi kör. Amikor az ágyban vagyok, és már 1-2 órája csak forgolódok, sokszor elkeseredek, és sírni akarok, hogy miért nem tudok már elaludni. Aztán általában sikerül egy idő után, de volt már, hogy egész éjjel fent voltam, mert feladtam, gondoltam úgyse bírok már elaludni. Mostanában az is a probléma, hogy felébredek különböző időpontokban éjszaka, és csak nehezen tudok visszaaludni. Az egész azzal kezdődött, hogy egy éjszaka egyáltalán nem aludtam, mert izgultam a témazáró miatt, azóta jönnek elő időszakosan ezek a problémák. Használtam már természetes szereket, tablettákat, sokszor segítettek, ha megiszok egy sört este, az is segít, de erre nem szeretnék rászokni. Egy ideig altatót is szedtem, volt hogy 8-at is bevettem belőle, de utána abbahagytam. Szerencsére nem voltak elvonási tüneteim. Ha korábban ment az alvás ezek nélkül is, most is kell, hogy menjen! Mindennel összefüggésbe hozom az alvást, már előre olyanokra gondolok, hogy "ma nem baj, ha nem alszom, mert úgyis zivatarok várhatóak éjszaka" Szerintetek a gondolkozásmódomon kell változtatnom? Tudom, hogy fontos az elegendő alvás, tudom, hogy a hiánya testi és lelki tüneteket produkálhat, és ez is csak felidegesít. 16/f

2018. máj. 25. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szinte szóról-szóra leírtad az én problémámat..ugyanebben a hálóban úszom.

Régebben csak leraktam a fejem és már aludtam is,buszon,tv előtt fotelban,bárhol.Manapság legalább 2 órát forgolódok amire elalszom,éjjel felébredek 3-4 alkalommal,és az ébresztő előtt általában egy órával,amikor már tuti nem alszok vissza..10 órát dolgozok,napi 3 órát utazok oda-vissza munkába..4-5 óra alvással.Volt hogy nem tudtam dolgozni menni,mert egy percet nem aludtam..Oda jutottam hogy el kellett mennem orvoshoz mert a kimerültségtől össze-vissza vert a szívem,most kaptam altató-nyugtatót..ma kezdem el szedni remélem segít..A stresszt okolta az orvos.de igazából semmi okom nincs aggodalomra,egyedül csak ha alvásra kerül a sor amiatt aggódom hogy nem alszom eleget és fáradt leszek a munkahelyen,és ez meg is történik,ez egy ördögi kör...

2018. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem ne próbáld ki a xanaxot, nagyon rossz mellékhatásai vannak. Inkább antidepresszánst írass fel, vagy rendelj vény nélkül kapható 5-htp kapszulát (ez természetes antidepresszáns). Ne gondolkozz a számokon, hogy hányszor ébredsz fel, hány órát forgolódol, mennyi időt van még aludni...stb. Egyszerűen csak feküdj le, és hesegesd el a rossz gondolataidat, akarjál aludni. Én, amikor eljutok erre a pontra, akkor utána megkérdezem magamtól, hogy de mi lesz, ha mégsem alszom, aztán gondolatban kiröhögöm magamat, hogy mennyire értelmetlen ezen filóznom. De a legjobb, ha már az első ilyen gondolatnál stoppolsz, és nem filózol tovább. Egy életmódbeli váltás is segíthet. Például hétvégén sportolás, vagy út közben rejtvény fejtés/olvasás. Olyan dolgokat csinálj, amiket szeretsz. A baj az, hogy abban a hitben vagyunk, hogy mi ilyen rossz alvók vagyunk, és ez a sorsunk. Pedig ez egyik napról a másikra megváltozhat, csak akarni kell. Nekem is volt, hogy szinte két héten keresztül csak napi 3-4 órát aludtam, de aztán elegem lett ebből, és elkezdtem normálisan aludni, amennyit csak tudtam.
2018. máj. 25. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbálom megállítani a gondolataimat,de amikor azt hiszem sikerült már megint agyalok valami egyáltalán nem fontos dolgon,apró hülyeségeken,és amikor felocsúdok ránézek az órára és rögtön számolásba kezdek hogy hány órám-percem van még az ébresztőig..tudom hogy nem kellene,de nehéznem ezt tenni.Ilyenkor már nagyon nehéz visszaaludnom,pedig amint írtam,semmi nincs az életemben ami miatt aggódnom kellene,jól szituált vagyok,jó körülmények között élek,jó munkám van,nincs feszültség.Egyedül a hosszú utazás zavar..Mégis állandóan a kevés alvás miatt nyugtalankodom,nem tudom mi váltotta ki ezt a dolgot,de egy másfél éve ez megy..Én hónapok óta 4-5 órát alszok max..

Sok rosszat olvastam a xanaxról,most mégis úgy döntöttem hogy néhány hétig szedni fogom,utána ha minden rendben lesz,munkahelyet váltok,akkor abbahagyom a szedését.Sokkal több időm lesz pihenni,és remélhetőleg sikerül újra visszaállni,és átaludni az éjszakát.

2018. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sem aludtam jól sokáig, azóta mindig megbecsülöm, ha álmos vagyok és lefekszem, amilyen hamar csak tudok. Lehet, hogy fél óra halogatással már ki fog menni szememből az álom.

Nap közbeni mozgás segít elfáradni, este korai vacsi nem fog háborgatni, nem kell emésztened. Tiszta, illatos ágy, kényelmes párna, barátságos látvány (egy szerettünk, miközben alszik, plüssállatok, háziállatok, függöny, emlékkönyv, minden ami boldogságot hoz), sok kis dolog is nagyot dob az elalvós képességen.

Lámpaoltás előtt olvasás (de ne krimit,horrort, semmilyen felizgatót), egy órával előtte nuku képernyő, és gondolj arra, hogy a gondok úgyis megoldódnak. A jövő úgyis a legjobb szerint fog alakulni. Odateheted kezed a szívedhez, hogy érezd a dobogását; a szervezeted most lelassul, megpihen az agyad is, kikapcsol, szundi. Aggódni nem kell, dolgozni nem kell, eljött az ideje a megérdemelt pihenésnek a puha meleg ágyban, párnák közt, miközben a sötétség betakar és vigyáz rád. Már mindenki szuszog, el is képzelheted, hogy valakit átölelsz-vagy tedd meg igazából.

2018. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!