Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongás ellen mit javasoltok?

Szorongás ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sajnos szorongós típus vagyok, hajlamos vagyok néha túlgondolni a dolgokat és szorongani, stresszelni akár olyan dolgoktól, amiktől másoknak eszébe sem jutna.

Van, hogy fél évig nem szorongok, van, hogy két hétig folyamatosan. Nem tudom pontosan megmondani, hogy mi váltja ki, de szoktam szorongani vizsgák előtt (dolgozatok előtt sosem), új/szokatlan dolgok előtt, utazások előtt (nem bírom a hosszú utakat, éppen ezért azon kevesek közé tartozom, akik nem szeretnek utazni), orvosi dolgok előtt.

Tudom, hogy az életben még sok megmérettetés és új dolog lesz, én meg nem akarok folyton szorongani, izgulni, stresszelni, mert rossz és utálom. De mégis hogy múlik el? Mit csináljak?

Amikor izgulok/szorongok, akkor keveset eszem, nincs étvágyam, hányingerem van, esetleg remegek, gyengébbnek érzem magam.


2018. jún. 10. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
valószínűleg az alacsony önbecsülésed miatt szorongsz gyakran, de érdemes lenne szakemberrel megkeresni az okát a dolgoknak. én is mindig is szorongós, depresszív típus voltam, és akármennyire győzködtem magam, hogy majd túlleszek rajta, és idővel jobb lesz, nem így lett...pont, hogy ahogy telik az idő, egyre rosszabb. aztán találtam egy szerencsére jó pszichológust, aki segít. két hetente járok hozzá, és egészen más megvilágításba helyezi előttem a dolgokat. nyilván ahogy sokszor a fizikai, a lelki gyógyulás is egy hosszú folyamat, de megéri. már most erősebbnek érzem magam, mint mondjuk 1-2 hónapja:)
2018. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy az utóbbi egy évben pont hogy magabiztosabb lettem és nőtt az önbizalmam. Nem mondom, hogy nem lehetne még fejleszteni, de sokkal jobb, mint volt. 2-3 éve semmi önbizalmam nem volt, mindig bénának és rondának találtam magam, de mostanra már nagyjából sikerült elfogadni magam.

De azért lehet, hogy felkeresek egy pszichológust. Most 1,5 hónapig jártam az iskolapszichológushoz, de más miatt.

2018. jún. 10. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!