Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi lehet a lappangási...

Mennyi lehet a lappangási idő? Arátom összeszedett valami hányós hasmenéses vírust (tegnap kezdődött). Van egy kisbabánk, aki most anyukámnál van, nehogy elkapja. Ma már nem megy a hasa, nem is hány, viszont lázas.

Figyelt kérdés

én jól vagyok, csak kicsit fáradtnak érzem magam.37,4-es hővel.nem akarom elkapni, mert ha párom meggyógyul, aztán jövök én meddig nem lesz itthon a kisfiunk?mégcsak az éjjel vitte el anyukám, de már most szendvedeka hiányától.13hetes és tápszeres így etetése megoldott.

ha megfertőződtem, mikor fog mutatkozni?


2008. okt. 31. 13:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A barátom összeszedett valami hányós hasmenéses vírust (tegnap kezdődött).
2008. okt. 31. 13:36
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

akár 2 hét is lehet.Annyit tudsz tenni,hogy domestossal fertőtlenítesz,amit csak tudsz.

Te írtál tegnap is este,ugye?

Jobbulást kívánok!!!

2008. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

igen, én voltam.

köszi.

2008. okt. 31. 13:56
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

Nem mondod, hogy lepasszoltad az anyádnak? Erre semmi szükség. Valószínűleg már úgyis elkapta, ha fertőző. Általában már előtte fertőz az ember, mielőtt a tünetek megjelennének.

Az pedig, hogy nincs veled, az igencsak megviselhet egy 13 hetes babát. Lehet, hogy jobban, mint a betegség.

2008. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem teljesen felesleges ennyire elszeparálnod a gyereket. Ugyanis a lappangási idő kb2-4 nap. Aztán meg úgy is jön anyukád hozzád vagy te mész a gyerekhez és cipeled magaddal a vírust. Mi csak egy fél napot voltunk a dédinél és csak egy hasmenéses pelust cseréltünk, de a dédi 2 nap múlva elkapta. Ezzel csak azt mondod,hogy nem tudod elkerülni,hogy ne kapja el. S ha már elkapta és kijön rajta jobb ha veled van. Egyébként meg sok mindent kibírnak, őt lehet el is kerüli. Megelőzésképp adhatsz neki Normaflort napi 1 ampullát. S ezt ajánlom a férjednek is melegen.
2008. okt. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát nemtudom miért kell rosszindulatúnak lenni, nem lepasszoltam a gyereket, csak szeretném megóvni őt.ha páromat így leverte ez a vírus,( 180cm, 90kg, sportos,egészséges ember aki alig bírt a két lábán megállni, és most is reggel óta nem megy le a láza 38alá.az már ha csak 38.)nem vagyok rá kíváncsi mit tenne az én kicsimmel.és nem az volt a kérdés, hogy jól tettem-e,hogy elvitte anyukám a babát, hanem hogy én mikorra fogok megfertőződni, ha fogok.
2008. okt. 31. 14:28
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Marha kíváncsi lennék, majd mi lesz az óvodában a gyerekeddel, ha így elszeparálod... Ez röhejes.
2008. okt. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
talán egy óvodás korú gyerekre nem olyan veszélyes egy ilyen vírus.mindegy nekem van lehetőségem megvédeni, meg is teszem.
2008. okt. 31. 17:10
 9/11 anonim válasza:
67%
ÉN is igy tennék a helyedben mindent megragadnék hogy megvédjem a gyermekemet.sajnos olyan csúnya virusok vannak,hogy egy pici baba nagyon rosszul viselné.
2008. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19%

Ne haragudj, de én még mindig azt mondom, nem kell ennyire védened a picit. hidd el őt nem viseli meg annyira ,mint a férjed. Ők ( férfiak) hajlamoska túldramatizálni is. De válaszoltam a kérdésedre is kb 2-4 nap a lappangás. Tehát ha a férjed most lett beteg ha te elkaptad akkor a hétvégén ki jön rajtad.

S igaza van annak aki azt mondja,hogy a gyereket nem lehet mindig elszeparálni ha valaki beteg. Hidd el őt a hiányod megviseli.

Értem én a jó szándékod, de azért nem szabad túlzásba vinni a féltést sem.

Jó babázás és jobbulást a férjednek.

2008. okt. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!