Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyaralás alatt minden ételtől...

Nyaralás alatt minden ételtől hasmenés. Mit csináljak? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Tegnap jöttünk nyaralni és szombaton megyünk haza. Magyarországon belül vagyunk. De nekem tegnap óra minden éves után hasmenésem van. Tönkreteszi a nyaralásom. Semmit nem tudok jó ízzel megenni mert megeszem pár perc múlva már hasmenésem is van. Egyszerűen nem tudok egy jót enni. Mit csináljak? Mégsem tömhetem magam hasfogóval szombatig.
2018. jún. 12. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit iszol, de sok esetben a másfajta víz (mégha tiszta is elvileg) okozhat ilyet.

De az is lehet, hogy valami, amit ettél, nem volt rendben. Javaslom, hogy egy-két napig csak síma fött rizst egyél (nem olajon megpirítva, hanem csak símán kétszeres vízben megfözve), lehetöleg önmagában. A legjobb szer hasmenés ellen.

2018. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én is egyből a vízre gondoltam. rendszeresen jártok ugyanarra a helyre? vagy mindig máshova, és mindenhol ez a helyzet?

mi több mint 10 évig jártunk a Jászságba nyaralni mikor kicsi voltam, mindig 2 heteket. rendszeresen voltak gyomorproblémáim nyaralás után. az orvos azt mondta, hogy ez tipikus, a termálvíz okozza

2018. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Palackozott ásványvízet iszom semmi mást. Se kávé se kóla semmi. És mégis így járok.
2018. jún. 12. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Széntablettából 4 db-ot szedjél 3x egy nap. Rendbehoz egy nap alatt. Ez nem mérgező, és csak összeszedi a baktériumokat a beleidben. Patikában lehet kapni vény nélkül.
2018. jún. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem lehet szorongás?
2018. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy már annyira rágörcsöltem hogy a gondolattól is rosszul vagyok hogy megint enni kell. Szóval valószínűleg szorongok is már tőle.
2018. jún. 12. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Már nem aktuális ahogy látom. Ezt egy vírus okozza, aminek következtében a szádba vett étel/ital is hányást-hasmenést válthat ki.


Nekem is nyaralás alatt volt ilyen. Bementünk ügyeletre, kaptam egy infúziót, amin keresztül B6-ot kaptam és már akkor jobban lettem.

2018. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!