Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáradtságra valami jó praktika?

Fáradtságra valami jó praktika?

Figyelt kérdés

2 kisgyerekkel vagyok itthon, a férjem este jön haza, nem igen tud segíteni (de nem is szeretném, egyedül szeretnék helyt állni), de nagyon kifáradok délutánra, szó szerint alig állik, csak vonszolom már magam, semmi erő nincs bennem,

a fürdetés már egy kín szenvedés számomra, szinte rosszul vagyok olyankor a fáradtságtól.

Háziorvosi vizsgálat szerint egészséges vagyok, tehát nem vérszegénység stb. okozza ezt.

Nagyon aktívak a gyerekeim (nem baj persze, csak lenne hozzájuk erőm :D), egész nap jönni-menni velük, őket lehetetlenség lefárasztani, nem alszanak délben sem, így semmi pihenés nincs + még a háztartás, mert aztán irtó kupit is tudnak csinálni. Védőnő szerint "hiperaktívak", nevtanban azt mondták, határeset, de mivel a túlmozgásosságon kívül nincs más, nem foglalkoznak velünk. De már nem bírom fizikailag.

Valami tipp? :)


2018. jún. 21. 10:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Kávé/energiaital átmenetileg jó, de az a baj, hogy akkor meg nem tudok aludni csak forgolódok, másnap meg csak még fáradtabb leszek.
2018. jún. 21. 10:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Valami ismerős, rokon kellene aki néha átvállalja a gyerekeidet és te kicsit pihenhetsz, kikapcsolódhatsz.
2018. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Eső után köpönyeg: ezért jobb a nagyobb korkülönbség köztük.
2018. jún. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy előrébb lennék bármivel is, ha nagyobb a korkülönbség, nem ezzel van a baj.
2018. jún. 22. 06:24
 5/8 anonim ***** válasza:
De igen, nálunk 6 év és már rá lehet bízni a nagyobbra.
2018. jún. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De én nem a nagyobbra szeretném bízni a kicsit. Én szeretnék foglalkozni vele (velük), aktívan játszani (fogócskázni, mászókázni, focizni), kirándulni, nagyokat sétálni, jönni-menni, mint ahogy teszem is, csak éppen estére kipurcanok :D ők meg még mindig akarják... szóval nem hiszem, hogy jobb lenne, ha a kicsi pl most lenne újszülött, mert akkor különböző igényeik lennének, még több felé kéne szakadnom, így egyforma igényeik vannak, a végtelen játék... Csak egy kis plusz energia kellene nekem! Tényleg nem értem, honnan van bennük ennyi energia, annyira irigylem tőlük :D Tegnap is szó szerint úgy estem az ágyba, de legalább alvásproblémám nincs, reggelig meg se mozdulok :)
2018. jún. 22. 09:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Az dicséretes, hogy sokat akarsz foglalkozni a gyerekeiddel. De meg kell értened, hogy vannak korlátaid. Nekünk, felnőtteknek nem olyan gyors a regenerálódás, mint a gyerekeknek. - Az meg, hogy "egyedül szeretnél helytállni", kicsit furcsa gondolkodás, ne haragudj. A férjed egyúttal a gyerekek apja is, és még ha sokat is dolgozik, akkor is szükséges lenne, hogy ő is foglalkozzon a gyerekekkel.


A másik: nem írtad, hogy pontosan mennyi idősek - de bármennyi is, már meg kellett volna tanulniuk rendet rakni maguk után. Oké, hogy "irtó kupit tudnak csinálni", nincs azzal semmi gond, de tudniuk kell, hogy amit előszedtek, azt vissza is kell rakni a helyére. Szóval szoktasd rá őket, ezzel egyrészt neked is kevesebb munkád lesz, másrészt pedig nekik nagyon hasznos lesz, mert majd az iskolában is rendet tudnak tartani a padjukban, a táskájukban, meg nem fognak elhagyni mindent stb.

Egy jó tanács: eleinte próbáljátok közösen csinálni, ne dobd be őket rögtön a mély vízbe, de egyre kevesebbet segíts nekik. A másik, ami még jobb módszer, hogy ne várjátok meg, amíg szalad az egész gyerekszoba vagy a lakás. Ki lehet alakítani egy rendszert, hogy mindig csak akkor szabad új játékot elővenni, ha már a másikat elpakolták a helyére. Ez több időt és energiát igényel eleinte, mert ("természetesen") próbálkozni fognak, "elfelejtik", meg "jó, majd mindjárt" stb., így neked nagyon következetesnek kell lenned, hogy beálljon a rendszer. Megjegyzem, sok szülő itt hibázza el szinte minden területen, hogy nem vállalja a konfrontációt semmilyen területen, mert a gyerekek nagyon kitartóak tudnak lenni, így nem könnyű velük "harcolni". Viszont hosszú távon ez a hasznosabb mindenkinek.


És végül a hiperaktivitás-közeli állapot miatt én mindenképpen javasolnék minél több rendszeres sportot, akár minden napra is juthat egy-egy edzés (pl. úszás, foci, atlétika stb., a lényeg, hogy olyan legyen, ami tényleg lefárasztja őket, nem csak ilyen lötyögős valami).

Továbbá kereshetnél valami privát szakembert (játszóház, fejlesztő), aki tud segíteni. Szintén a jövőre nézve nagyon lényeges, hogy mire iskolába kerülnek, meg tudjanak ülni a fenekükön napi 5-ször 45 percet.

2018. jún. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg szedhetsz magnéziumot. Vagy valami vitamint. Én is folyamatosan hulla fáradt vagyok, most készülök egy kúrát kiszedni.
2018. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!