Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma egész nap ájulásérezetem...

Ma egész nap ájulásérezetem van, gyenge vagyok és sápadt. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Máskor is szoktam rosszul lenni, meg ájultam már el. És ma egész nap teljesen tompán érzékeltem mindent és többször voltam úgy,hogy most le kell ülnöm, mindjárt elájulok. Tegnap is így volt, de tegnap nem ilyen vészesen, csak reggel lettem egyszer rossz úgy a boltban, hogy nem tudtam hazasétálni egyedül.

De amúgy voltam már rosszullét miatt kivizsgálásokon egy fél éve és nem találtak semmit. És nyaki ér szűkületre gondolok, olyan vizsgálatom nem is volt. Amúgy a hallásom is tompa, és néha szorít a mellkasom (de lehet, hogy azt csak hozzáképzelem)

Mi lehet ez?? Eléggé meg vagyok ijedve és félek.



2018. jún. 26. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Én alacsony vérnyomásra tippelnék, de nem vagyok orvos, szóval bármi lehet. Ha 14 éves vagy, akkor nem érszűkület, ez tuti.
2018. jún. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ieg, telibetaláltál, annyi vagyok. Amúgy vérnyomás tuti nem alacsony, vagyis általában nem az, szoktam mérni. Sőt 130/70-80 körül van. A pulzusom is magas. Köszi a választ
2018. jún. 26. 19:36
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha vérvétel, kardiológia, neurológia esetleg endokrinológia megvolt akkor szinte kizárt hogy ilyen jellegű probléma àlljon a háttérben.

Pszichés eredetű rosszullétek is előfordulhatnak.

2018. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Endokrinológia nem volt. Amúgy kardiológián csak EKG, szívultrahang volt. Sima neurológia kivizsgálásom volt és egy EEG-m. Semmi más.


Már többen mondták, hogy lehet pszichés eredetű, de fogalmam sincs mitől.

2018. jún. 26. 20:07
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából a hirtelen szívhaláltól félek.
2018. jún. 26. 20:13
 6/12 anonim ***** válasza:

A szorongásos zavarok, pánikbetegség okozhat hasonló tüneteket. Érdemes szakembert felkeresni ő tud diagnosztizálni.

Ha ez megnyugtat, minden hasonló pszichés problémával küzdő úgy kezdi a "karrierjét" hogy fel-alá futkos ilyen-olyan kivizsgálásokra, nem hiszi el hogy nincs szervi problémája, és retteg a hirtelen szívhaláltól.

2018. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát egy minimálisan megnyugtat, de akkor is furcsa. Van amikor elgondolkodom azon, én tényleg ember vagyok és ez az én lábam, és van amikor ilyenkor szoktam rosszul lenni. Egyszer mßr sikerült legyűrnöm a parám, de most balahogy nem megy.
2018. jún. 27. 09:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem irány a pszichológushoz.
2018. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem szervi gond, és tuti, hogy nem tudom megoldani egyedül?
2018. jún. 27. 21:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Pánik, szorongás. Sajnos, ismerem.
2018. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!