Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám elfogadni, hogy...

Hogyan tudnám elfogadni, hogy nem tudom megváltoztatni a helyzetet? 44 F

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt megszűnt a jó munkahelyem. Azóta sem találok a környéken jól fizető munkát. Otthon a költségeket olyan szintre csökkentettük , hogy tovább már nem megy. A bevételek növelésére több lehetőségem lenne, de a családom megakadályoz ebben. A feleségem nem akar elköltözni a falusi sok pénzből fenntartható házunkból. Csak ezzel évi egy milliót spórolnánk, hihetetlen, de ennyi és ez nem is a legnagyobb tétel és nem is ez lenne a legfőbb lépés. A másik, hogy a szüleimnek a saját házukon kívül van két üresen álló házuk amik csak munkát jelentenek nekem. Szóba sem jöhet a kiadás, uram bocsáss eladás és új ingatlan kiadása. (évi minusz 2 millió) Vannak féláron bérbe adott földjeik, ez is tabu téma. Mindezekből nincs egy forintunk sem, majd, ha talán örökölök akkor, de már az is elhangzott, hogy egy alapítványra hagyják... Utálják a feleségem, ellenségeskedést szítanak, kárörvendeznek, kritizálnak pedig más gyerekük, unokáik nincsenek. Nehezen tudom elfogadni, hogy ekkora holt vagyonnal a hátam mögött filléreznünk kell . Több pénztől esünk el így, mint amennyiért most dolgozom. Nem lenne semmink elfogadnám, de így, hogy ilyen aljas módon szivatnak nagyon nehéz elviselni. Igen, anyagias lettem, de nem észérségből, hanem azért , mert szeretnék jobb körülményeket biztosítani a családomnak. Mostanában csak ezen gondolkodom. Hosszú lett..

2018. júl. 4. 13:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
17%

A bevételed növelését magad teremtsd elő, ne a szüleidtől várd. Szép gyermekük vagy, ha már az örökségre fáj a fogad....

Amíg élnek azt csinálnak a vagyonukkal amit akarnak. És akár egy alapítványra is hagyhatják. Nem hiszem, hogy alaptalanul fordult ez meg a fejükben.

2018. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igazad van jár nekik egy ingyen szolga akit alázhatnak.
2018. júl. 4. 13:29
 3/25 A kérdező kommentje:
Üresen álló házak kiadásából származó bevételre fáj a fogam, hogy a szavaiddal éljek és nem örökségre, nem kívánom a halálukat. A házakhoz senki nem jár csak én füvet nyírni, gondnokoskodni, szóval senkinek semmi öröme nincs bennük. Nem a szegény nagypapi horgász hétvégi házat akarom eladatni...
2018. júl. 4. 13:33
 4/25 anonim ***** válasza:
37%

Az üresen álló házak kiadásából származó bevétel sem téged illet, hanem a szüleidet.

Azt azért lássuk be, hogy nem normális dolog, ha 44 évesen tőlük függsz anyagilag.

Asszonykádra tessék ráparancsolni, márpedig költözünk! És irány a város. Én 38 éves nő létemre 4 műszakban dolgozom egy gyárban, és mondhatom jól keresek. Neked/nektek is menne, csak akarni kell.

2018. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Semmit nem kapunk tőlük, ezt már a kérdésben leírtam. A napi megélhetésünk nem tőlük függ , szerencsére.

Azt nem tartom normális dolognak, hogy, ha nekik nem is kell a pénz az esetleges bérbeadásból akkor miért nem engedik át a gyereküknek, unokáiknak ezt a lehetőséget.

Kijövünk mi is a pénzünkből, de kis változtatással lehetne sokkal jobb is és ez bosszant.

2018. júl. 4. 14:04
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

"Azt nem tartom normális dolognak, hogy, ha nekik nem is kell a pénz az esetleges bérbeadásból akkor miért nem engedik át a gyereküknek, unokáiknak ezt a lehetőséget."


Milyen jogon is fáj a fogad a más házán keletkezett bevételekre?

2018. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Asszonykára rá kell parancsolni, hogy hagyja el a családi házat és vonuljon egy lakásba a gyerekeivel, de a nyugdíjas szülők irracionális hozzáállását tiszteletben kell tartani . Asszonyka hozhatna évente egy milliót lemondások árán a nyugdíjasok pedig kettőt mindenféle cselekvés nélkül...
2018. júl. 4. 14:11
 8/25 anonim ***** válasza:
22%

7

Te semmilyen kétmilliótól nem esel el.

Az a szüleid pénze, semmi közöd hozzá.

2018. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Hagyd ott a francba az egészet!
2018. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Csak nyírom a füvet, kijavítom a kisebb hibákat , ennyi a közöm hozzá. Miért is ne segítsen egy szülő a gyerekén, nagyszülő az unokáin, ha semmilyen erőfeszítésébe nem kerül?
2018. júl. 4. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!