Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hasi műtét után vagyok pár...

Hasi műtét után vagyok pár héttel és lenne egy két kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mivel az orvosom szinte semmit nem mondott igy hozzatok furdulnék.

Az első hogy mikortól lehet mar kisebb tömeget is emlegetni? Itt gondolok pl bevásárlás ilyesmi, mert még ez is nehézkes.

A másik hogy sportolni mikor kezdhetek el? Funkcionális edzésre jártam és hiányzik mar a mozgás.

És az utolsó: műtèttől számítva mikor szexelhetek?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2018. júl. 4. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

6 hetes kontroll után mindez kiderül. Attól függ, hogy minden rendben van-e.

Ha igen, akkor 6 hét után lehet szexelni, mozogni, sportolni. Persze csak fokozatosan, nem rögtön ugyanúgy, mint korábban.

Én az első hetekben csak sétáltam, hogy azért ne csak otthon üljek, de az nem olyan megterhelő.

Kb. 4 hét után éreztem azt, hogy már teljesen jól vagyok, csak gyenge voltam kicsit.

De azért a sporttal megvártam a 6 hetes kontrollt.

Persze sok függ attól is, hogy pontosan milyen műtéted volt.

2018. júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, ezért ne az én véleményemre alapozz.

1-2 kilónál többet 4-6 hét múlva emelhetsz, de ez se 20 kiló legyen.

Sétálni szerintem már lehet, bicaj óvatosan 4-6 hét, komolyabb dolgok 8-12 hét. (Mi az a funkcionális edzés?)

Szex alatt mit értesz? :D A műtéti hegek teljesen 8-12 hét alatt hegednek össze. Nem célszerű ennél hamarabb akrobatikázni, de gondolom, hogy nagyon óvatosan, szelíden szabad a gyöngédség. Amúgy BIZTOS, hogy van a neten ezekről hivatalos tájékoztató.

2018. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!