Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hosszútávon szedett vas...

Hosszútávon szedett vas tabletta okozhat valami bajt?

Figyelt kérdés

Sajnos szednem kell vas tablettát, mert különben vashiányom lenne. Próbáltam természetes úton pótolni, de sajnos nem volt elég. Ígyhát minden nap szedek egy tablettát. (Sorbifel dulurest)

Mellékhatásokat nem tapasztaltam. De annyi adalékanyag van benne, ami gondolom lerakódik és kiürülni se nagyon van ideje, mert ugye évek óta minden nap szedem...

Vajon hosszútávon kikészíti a gyomrom vagy bármim?



2018. júl. 15. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Esetleg nem tudod letenni a mágnest!


Mellékhatásra nem tudok mit mondani,de méregtelenítésre használd a máriatövismagolajat!


Aki gyógyszert folyamatosan szed,nagyon ajánlott,csak ezt a gyógyszermaffia nem említi.

2018. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én szedtem régebben magnézium, vas, kalcium pezsgő tablettát. Egy idő után mindenem fájt, főleg a forgóknál. Minden csont ahol forog-mozog. Az ujj izületek a lábam is. Én csak gyanitom hogy a mész rakódott le mindenhová.

Abba hagytam , nekem utána elmúlt minden fájdalom , baj. Én azóta semmi ilyen szarságot amit reklámoznak nem eszek, nem szedek. Azóta semmi bajom nincs.

2018. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A tablettábam nem csak cukorbevonat,és a hatoanyag van benne ha esetleg nem tudnád...eléggé káros. a máj nem szivesen látja...és a szervezeted nem éri meg kényeztetni vele,egyél inkább vmit amiben vas van,pl nem talalod el de májat..ne a sajátodat..
2018. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Rendszeresen ellenőrzik a vasszintedet, és az alapján indokolt ez a hosszú távú szedés?


Ha igen, akkor annyit tudok javasolni, hogy amennyit csak tudsz rendes kajával bevinni, tedd meg (máj hetente kétszer-háromszor, húsok, spenót, sóska, sütőtök, cékla, amaránt, ezek legyenek mindennapos ételeid felváltva), így talán nem szükséges a napi egy tabletta, hanem elég minden másnap vagy harmadnap. És C-vitaminnal vedd be a tablettát, lehetőleg éhgyomorra, de legalábbis étkezésektől távol, úgy jobban felszívódik.

Plusz: válts terméket időnként, mert az adalékanyagok lehetnek mások. (Amúgy nem tudom, hogy okozhatnak-e problémát, csak sejtem, hogy igen.)


Én mindenképp legalább három havonta ellenőriztetném a vasszintet, és az eredmény függvényében telne el a következő három hónap vastablettával vagy anélkül, ill. előbbi esetben a mennyiség függne attól, hogy mennyire szükséges.

2018. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szoktam ellenőriztetni a vas szintet. Ha szedem a vasat jó, amint nem szedem megint alacsony... mint mondtam próbàltam étkezéssel bevinni, de ugyanúgy alacsony volt a vasam... Éhgyomorra szedem és szedek mellé c vitamint is. Bár elvileg van a vas tablettában is.

Ez az egyetlen gyógyszer , amit szedek... alapvetően gyógyszer ellenes vagyok..és tényleg rossz belegondolni , hogy mik rakódnak le bennem emiatt a vacak vas tabi miatt... nem tudom mi tévő legyek.

2018. júl. 15. 22:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek a #4-es hozzászólóval. Ugyan nekem is kellett szedni vaskészítményt, de mikor a dokinő, akivel együtt (mellett) dolgoztam, azt mondta: vigyázzak vele, mert az agyban lerakódhat, akkor enyhébb DM-es vaskészítményekre tértem rá. Másrészt: ha huzamosabb ideig szeded a vasat, akkor is kell időnként szünetet tartani. 2-3 hetet is. legalábbis ezt a gyerekeknél így csináltuk, aki tartós vaskezelésre szorult.

Nagyon nagy szüksége van rá a szervezetnek, de igen, káros is lehet:

[link]

2018. júl. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Lerakódhat az agyban? Ez nagyon félelmetesen hangzik. És ez milyen tüneteket okoz?

Az a baj, hogy ha abba hagyom egyből kiürül a vasam, bármit eszem bármit csinálok... és olyankor jönnek a vashiányos tünetek.. hajhullás, szédülés stb. Azt meg nem akarom. Ördögi kör ez.

2018. júl. 16. 09:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott valami: ki kellene deríteni az okát, hogy miért ürül ki ilyen gyorsan a vas a szervezetedből.

Nem értek hozzá, hogy mi állhat a háttérben, ill. hogy milyen vizsgálatokkal lehet ezt megtudni, de biztos van rá mód. Ez fontos lenne, mert ugye ha az okot megszüntetik, akkor már a következmény sem lesz...

2018. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Elvileg ezt örököltem... családban elég sok a vas hiányos. Orvos ezt mondta legalábbis.
2018. júl. 16. 15:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Örökölhető betegség az nincs, nem létezik! Génjeinkben csak az van kódolva, hogy a szervezet miként reagál az oxigénhiányos állapotokra! Ezért a táplálkozási szokásokon múlik minden.
2018. júl. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!