Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Velem van a baj, hogy még a...

Velem van a baj, hogy még a 30 fokot is nagyon melegnek érzem?

Figyelt kérdés
Komoly a kérdés, mert kezdek magamban kételkedni. Más vígan nyaral, biciklizik, sétál a napon, "De jó idő van!" felkiáltással, én meg majd elpusztulok. Ha megmozdulok, már folyik rólam a víz, égeti az agyamat a Nap, stb. Legszívesebben ki sem dugnám az orromat a lesötétített szobából egész nap. Más is van így?

2018. júl. 20. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Igen, én is így vagyok. Ha mennem kell valahova, azt a kora reggeli órákban intézem, még szerencse, hogy hajnalban járok dolgozni, haza meg este, vagy éjszakára. Nappal ha itthon vagyok, ki sem megyek a házból, esetleg este. A telet imádom, de a meleget egyszerűen nem bírom.
2018. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
No hát én is így voltam, 25 fok felett minden bajom volt, amit el lehet képzelni. Egy telet húzz le rosszul szigetelt, huzatos lakásban úgy, hogy a tél közepén elromlik a kazán... úgy örültem az áprilisi nyárnak, mint majom a farkának. Még jobban örültem, miután a buszról két kerékre váltottam.
2018. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
25 fok felett én is szenvedek, nekem a 0 és 10 fok között a kellemes, de mínusz 10-15-ben is remekül érzem magam.
2018. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
#2, nem feltétlenül, én pl nyitott ablaknál alszom télen is. 😊
2018. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
33%

Nincs is annyira meleg. Az meg hogy mennyire izzadsz a folyadékbeviteltől függ. Ha alig iszol valamit akkor kevésbé fogsz izzadni. Igaz állítólag ilyenkor sok folyadékot kell inni.


Azok is elég hülyék akik nyáron folyamatosan söröznek, múltkor láttam valakit, mondta hogy kell a folyadékutánpótlás mert izzad mint egy loú. Dehát ennek így nem sok értelme van.

2018. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
20%

Nem tudom hány fok lehetett az elmúlt 1-2 hétben de én még szinte fáztam is néha az árnyékban, biztos velem van a baj.


Aki 25 fokban meg már haldoklik az meg beteg szerintem...

2018. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a páratartalomtól függ, hogy mennyire érezzük nagyon melegnek a 30 fokot. Száraz napos idő hagyján, de a fülledt melegnél nincs rosszabb.
2018. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Én csak azt utálom, amikor túlságosan fülledt és nem lehet levegőt venni. Sokkal jobb, ha száraz és forró és néha fúj a szél. Azt könnyebben viselem. Párás időben sokkal könnyebben leizzadok és szédülök, semmi étvágyam.
2018. júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
A 30 fok nagyon meleg, annak is árt, aki imádja. Én éppenséggel gyűlölöm, 10 fok alatt kezdek magamhoz térni, nyáron teljesen használhatatlan vagyok. Sosem értettem, mit lehet szeretni a napsütésen és a fülledt kánikulán, mások meg engem nem értenek, na bumm, nem vagyunk egyformák.
2018. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem egyforma a hőtűrőképességünk. Van, aki a meleget szereti, mások a hideget. A kérdés, hogy kinek mi az elviselhető még.

Én egyik végletet sem kedvelem, de inkább a hideget bírom jobban (azért nem a mínusz 10 fokokat).

Épp a napokban lepődtem meg, hogy pár perc alatt is hogy "kiborultam" dél körül, pedig tényleg "csak" 30-32 fokok vannak mostanában maximum.

Merthogy szabin vagyok, így én sem járok ki, ha nem okvetlenül szükséges. Tehát reggel és este okés, napközben nem.


Egyébként lehet betegség is a háttérben: a pajzsmirigy-alulműködés _sokszor_ állandó fázással jár, a túlműködés pedig _sokszor_ hőhullámokkal, gyakori izzadással.

2018. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!