Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek ha nem bírom a...

Mit tegyek ha nem bírom a stresszt? Az egészségem vagy a karrierem a fontosabb?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy sosem kezeltem jól a stresszt. Viszont az utóbbi 2-3 évben már tünetei is lettek.

Régebb kb annyival sikerült elintéznem, hogy lekapartam a bőrt a kezemből, és a hátamról. Viszont 3 évvel ezelőtt jött egy nagy hullám, és az tönkre vágta a gyomrom. Anno nagyjából 7 hónapig annyira nehéz időszakom volt, hogy szinte napi szinten rohantam a wc-re. Ezután sikerült egy eléggé kiegyensúlyozott helyre kerülnöm, ahol nem volt "semmi" terhem. Ennek ellenére, ha ráparáztam valamire, akkor elég volt 1-2 óra, hogy a mosdóba kelljen rohanjak. A hasmenésemre a gyógyszerek már nem hatnak. Tavaly tanév vége felé volt szintén egy ilyen stresszesebb időszak, ahol megint naponta adtam elő a "minden szünetbe mosdó" darabot.

Ezen kívül kialakult egy laktóz érzékenységem, szerencsémre csak enyhe fázisú.

Folyadékot tudok pótolni, viszont a bőrömben levő zsír nem dolgozza fel megfelelően a vizet, így mindig száraz az arcom, lábam, kezem.

Nagyon szeretnék egyetemre menni, több ember mondta már, hogy jó fejem van. Könnyen tanulok. Viszont tartok attól, hogy nem tudnám rendesen kezelni az ott felgyülemlő stresszt.

Mit tegyek?


2018. aug. 8. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már régen pszichológusnál lenne a helyed.
2018. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenységnek és a száraz arcbőrnek nincs köze a stresszhez, ezek genetikai problémák. Az arcodra vegyél egy jó hidratálót, ilyen a bőrtípusod. Ha gimnáziumban(?) már nem bírod a stresszt, ott azért bajok vannak. Egyéni tapasztalatom szerint 10-es skálán a középiskolai stressz 0, az egyetemi 10. Ha egyetemre akarsz menni, mindenképp keress fel előtte egy pszichológust, mert a leírtak alapján tényleg nem bírnád.
2018. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is már nagyon durva állapot. Én is nehezen viselem a stresszt, mindenféle testi tünet kijön tőle (fájdalmak, szapora pulzus, stb)

Nekem nem munka, vagy suli, hanem élethelyzetek miatt, amiket nem választhatok.

De hidd el...hidd el...(!) az egészséget nem pótolja semmi, de semmi! 20 évesen szaladgálok mindenféle magánorvoshoz, mint a mérgezett patkány, nem tudom, hová menjek, kihez forduljak, mibe öljem még azt a meglévő maradék csepo pénzemet, melyik kezelésbe, melyik gyógyszerbe, stb.

Ne akarj a vesztedbe rohanni, mikor ilyen jó önismereted van, és előre tudod egy helyzetről, hogy csak rombolni fog téged.

Lehet majd jólfizető karriered, ha a pénzedet költheted orvosokra, mint én.

Csak a gerincproblémám miatt pár hónapja költöttem durván 160.000 (!!!) forintot gyógyszerre, vizsgálatra, orvosra, kenőcsre, masszázsra. De ez csak egy 10 mp-es fejszámolás volt, ami most hirtelen eszembe jutott. Én ezért nem egy hónapot dolgozok... És a nyári szabadságom alatt itthon fekszek röghöz kötve, és már kezdem elhinni, hogy tényleg ez IS lelki eredetű nálam, mert senki nem tud kikezelni, semmilyen gyógyszer nem hat, olyan lábba sugárzó fájdalmam van, hogy nem bírok felkelni...

Az előtte lévő pulzus-mellkasi fájdalom kivizsgálásokat inkább össze sem számolom, az 1 évig tartott amúgy...

De mostanában a gyomromat sem tudod lecsitítani, "remélem", hogy ez is jó kis kör lesz.


Szóval gondold meg, de nagyon, legalább 1 évet várj ezzel a dologgal, bárki bármit tanácsol is különben, senki nincs a te cipődben.

A meglévő energiádat inkább pszichológusra fordítsd, aki elbeszélget veled és segít fejlődnöd ezen a téren.

2018. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt csak pszichológussal tudtam legyőzni, nekem gyomorgörcsöm volt tőle. Az sokat segített, hogy rájöttem, mit szeretnék igazán tanulni, a motiváció gyógyító erejű. Emellett pedig kipróbáltam a stresszoldó színezőt, ha érdekel az ilyesmi, próbáld ki, engem lenyugtatott, nem agyaltam. A mozgás is sokat segít.
2018. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Viszont a pszichológus drága, én pedig nem szeretném, ha felenném a szüleim pénztárcáját.


Ellenben egyetem nélkül nem lesz sok pénzem. Minimálbérrel Pesten nem megyek sokra, hiába élek zen életet.

Mindenki azt mondja, hogy kár lenne az elmémet elpazarolni.

Mostanában azon gondolkodok, hogy elmegyek egy gasztroenterológushoz.

2018. aug. 8. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!