Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy elhitessem...

Mit tegyek, hogy elhitessem magammal, hogy nem rossz a szájszagom?

Figyelt kérdés

Van mikor képes vagyok napi 3x fogat mosni, van hogy egyszerre 2x is, aztán mindegyik után szájvizet használni.


Minden étkezés után, ha van kéznél, szintén szájvizet használok. Annak hijján pedig legalább 2 különböző mentolos rágót veszek be.


Érzem, hogy árad a mentol a számban, de sokszor mégis úgy érzem, hogy közelről biztos nem elég jó. Bizalmas embereket megkérdeztem már, hogy mondják meg milyen. Ők is azt mondták, hogy jó mentolos. Abban a pillanatban hiszek is nekik, de ha már iszok egy kis Nestea barackot pl, akkor már úgy érzem, hogy biztos rossz, és inkább nem beszélek az emberek közelében.


Nagyon beteges, és sokszor ezért nem merek egy kiadósat jól beszélgetni, mert úgy érzem, hogy rossz a szájszagom.


Van ez a csuklónyalogatós teszt, amikor azon is semleges illatot érzek, akkor is már azt hiszem, hogy biztosan rossz amikor beszélek.


Mit tudnék tenni ez ellen, hogy ezt leküzdjem?

Alapvetően ha valaki megeszik egy vajas-téliszalámis szendvicset fogmosás után, majd bevesz egy szem erősebbik rágót, akkor csak a rágó érződik? Mert a számban olyankor még mindig érzem kicsit a szalámis szendvics "ízt".



2018. aug. 8. 22:59
 1/4 Carragher_x ***** válasza:
Pszichológus.
2018. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Van mikor képes vagyok napi 3x fogat mosni," Naponta legalább kétszer, de inkább 3-szor kell fogat mosni, így ez teljesen rendben van.


2 dolog állhat fenn:


1, Tényleg büdös a szád és nem véletlenül érzed

2, Nem büdös és túlparázod az egészet


Az írásodból úgy érzem, hogy a másodikról van szó. A szalámis "ízt", szendvics illatot nem fogja senki sem büdösnek érezni, nincs azzal semmi gond. Beszélgetés közben próbáld elterelni a figyelmed, kösd le a gondolataid mással. Kipróbálhatod, hogy közben "csemegéztek" (pl. magokat, gyümölcsfalatokat, popcornt....), így természetes lesz az illata az ételnek és Te is hozzászoksz. Nem kell mindenáron mentolos illatú száj.


Próbáld ki, hogy naponta használsz fogselymet is és a nyelved is mosd meg alaposan.

Ha ez sem segít, a biztonság kedvéért menj el orvoshoz, mert lehet, hogy tényleg egészségügyi oka van a rossz leheletnek.

2018. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Alapvetően ha valaki megeszik egy vajas-téliszalámis szendvicset fogmosás után, majd bevesz egy szem erősebbik rágót, akkor csak a rágó érződik?"


Nem tudom képernyőn keresztül, 0-24-ben tarts egy szájszagolgatót, aki csak a te szájaddal foglalkozik.


Kissé unatkozó szagú ez az egész... Nagyon van szaga az unatkozásodnak, mert nem foglalod le magad értelmes dolgokkal.

2018. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen ez elég beteges de azt kell megértened, hogy a többi ember nem azt érzi amit te. Te az étel ízét érzed a szádban, nem a szagát meg amit az emberek érzenek belőle az nagyon kevés, és nem is szoktak vele foglalkozni hacsak nem nagyon büdös gyomorsav vagy rothadó étel szaga van. Plusz szerintem kevés étel van ami kifejezetten rossz szájszagot vált ki, egy nestea inkább kellemes nekem de például a paprikás csirke sem az érzem hogy azt ettél de nem foglalkozom vele mert nem büdös. Ha a barátaid nem tudnak meggyőzni akkor gyanítom én sem foglak, de nekem is voltak ilyen furcsa dolgaim és mind elmúltak majd rájössz hogy ez egy hülyeség, szerintem ezért fölösleges pszichológus
2018. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!