Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbeteg lennék?

Pánikbeteg lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok 25 éves nő vagyok.

Kb 1,5 hónappal ezelőtt történt velem,hogy munkába menet majdnem össze estem a M3-as metrónál.

Azóta mindennap ez van velem,nem csak a metrónál,már mikor megyek el itthonról tudom,hogy mi vár rám.

Múltkor jöttem haza,és le kelet,hogy üljek hirtelen elkezdet verni a szívem,és remegtem.Nagyon féltem.

Már itthon is,szédülök,és ver a szívem elég gyorsan.

Ma elmentem orvoshoz,beutalt vérvizsgálatra ,csináltak EKG-T,meg mértek vérnyomost,amikor a Dr néni levette rólam a vérnyomásmérőt,majdnem elájultam.

Sajnos már itthon is ez van velem:(

Félek,már bemenni dolgozni.



2018. aug. 15. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

18 éves lány vagyok, pánikbeteg, és nekem is ugyanilyen tüneteim vannak pánikbetegségnél. nekem is nagyon ver a szívem, remegek, szédülök, és úgy érzem végem: enyhén szólva nagyon kellemetlen.

habár tényleg jól teszed hogy kivizsgáltatod magad, de lehet hogy most egy extrém pánik időszakod van. nekem majdnem egy éve volt egy ilyen, kb egy héten át, ki sem tudtam mozdulni. nagyon egyedül is éreztem magam ezzel, mert hiába kerestem rá, nem láttam volna, hogy másoknak is volt ilyen, minden nap, otthon, szinte folytonos tünetekkel. de ne aggódj mert vége lesz, és nem vagy egyedül! szerintem néhány nap múlva, max egy hét múlva. fontos, hogy a lehető legmegnyugtatóbb dolgokat csináld, nyugodt környezetben, ami tudom hogy ilyenkor nehéz, sehol sem érzed magad nyugodtnak. próbálj meg valami olyat csinálni ami beszippant, és ki tudod vele zárni a külvilágot. például olvass, a háttérben menjen a tv nyugtató háttérzajnak. még nagyon fontos, hogy tudd, hogy semmi bajod sincs (de azért előbb vizsgáltasd ki magad, de ha pánik, akkor tényleg)! fizikailag egészséges vagy, ez most egy stresszes állapot, de semmi bajod nincs, és nem is lesz! ki kell pihenned magad, és ezt ne sürgesd. ne is gondolj bele magába a pánikba, próbáld meg elhitetni magaddal, hogy minden rendben van, jól vagy, semmi baj, a szomszéd bácsi/néni is rendben van, az emberek az utcán sétálgatva is rendben vannak, nyugodj meg, te is rendben vagy, ugyanúgy mint az emberek körülötted!:)

ha a metrón való rosszullét ezután a pánik időszak után is megmarad, akkor menj el erre-arra barátokkal, vagy családdal, akikkel jól érzed magad, és az ottlétük megnyugtat, és szép lassan kikopik a metrós pánik. nekem ez teljesen bevált, ahogy megpróbáltam beolvadni a barátaim "rosszullétmentes" útjaikba, lassan és is teljesen jól lettem. ne engedd hogy a rossz emlékek lehúzzanak!

ha valamiben tudok segíteni, kérdésed van, vagy egyedül érzed magad, nyugodtan írj:) és fel a fejjel minden rendben lesz!

2018. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
azért jó lett volna tudni, hogy azóta hogy vagy..:/
2018. okt. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ilynekor illene leirni hogy vagy utólag, hatha azzal segotesz masnak! Nekem egy teljes honap telt el folyamatos rettegesben ugy h ki se tudtam mozdulni. Antidepi es szakitas a parommal, ezektol lettem jobban, de nem tokeletesen!
2019. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

azóta nem jártam metróval így nem jön elő semmi

itthon sincs semmi bajom

2019. jún. 11. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!