Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fájdalom a homlok, a halánték...

Fájdalom a homlok, a halánték és a szem körül, ez mire utalhat?

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Homloküreg-gyulladásra.

Menj el a fül-orr-gégészetre, nem kell beutaló.

2018. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod!
2018. aug. 16. 20:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :)


Amíg bejutsz (nálunk kb. egy hét, de mindenhol más), naponta 3x10 percig melegítsd uv-lámpával vagy zokniba töltött forró sóval; vagy (ami szerintem jobb) gőzölj 10%-os tengeri sós vízzel (Rossmannban és más drogériákban lehet kapni tengeri sót, nem is drága).

Lehet, hogy az első pár alkalommal még nem kezd el felszakadni a letapadt váladék, de előbb-utóbb remélhetőleg lesz eredmény. És szedhetnél valami gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapító gyógyszert, pl. Cataflamot. Ebből a gyengébbet lehet vény nélkül is kapni, az erősebbet meg a házi orvos tudja felírni, és az olcsóbb is. Sőt, lehet, hogy jobb lenne, ha eleve hozzá mennél elsőre, így a recept mellett meg is tud vizsgálni, és röntgenbeutalót is tud írni, azzal is előrébb vagy.


Jobbulást. :)

2018. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most írok, de tegnap nem voltam gépközelben.


Aranyos vagy, köszönöm a tanácsokat!

Picit mintha jobb lenne, de kedden mindenképpen elmegyek a háziorvoshoz.

A meleg az jó lesz a gyulladásra? Ne inkább hideg borogatást tegyek rá?

Az a furcsa az egészben, hogy nem is voltam megfázva:-(

2018. aug. 18. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond, én sem ülök egész nap a gép előtt. :)


Egyáltalán nem is folyt/folyik az orrod? Mikor voltál utoljára náthás/megfázva? Ha megkopogtatod a fájdalmas területeket, akkor jobban fáj? (Elvileg jobban kellene, gyakorlatilag meg nekem sokszor nem fájt jobban, mert már alapon is nagyon fájt. :D)


Én is hallottam már, hogy gyulladásra hideget ajánlottak inkább; viszont már sokszor volt arcüreg-gyulladásom, és a dokik mindig a meleget ajánlották.

Ezen is vita van, hogy a nedves vagy a száraz a jobb... Nekem inkább a nedves vált be, tengeri sós vagy kamillás; ill. speciális illóolajasat is próbáltam már legutóbb. Csak nem szabad túlzásba vinni: naponta 3x5-10 perc elég.

2018. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem folyik,nincs tünetem a megfázásra, ezért lepődtem meg én is.


Az arcüregem nem fáj, csak a homlok a szem és a halánték körül, mára picit jobb, de most elkezdem a borogatást, amit ajánlottál.


Te gyógyszert is szoktál rá kapni?

2018. aug. 18. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!