Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért jön rám este alvás...

Miért jön rám este alvás előtt az ásítozás?

Figyelt kérdés

Reggel, mikor vissza szeretnék aludni, nyugodtan tudok. Délután, ha kicsit pihenni akarok, simán tudok, kényelmes az ágy, nem ásítozok, nyugodt vagyok.

Este viszont, ha le szeretnék feküdni és meg akarok próbálni elaludni, borzasztó ásítozó-roham jön rám, a szemem is könnyezik, nem találom a helyem, és képtelen vagyok elaludni. Hozzáteszem, nagyon ritkán alszok délután, kávét nem iszok, nem dohányzok, alkoholt is csak ritkán iszok :)

de egyszerűen még ha fáradtnak is érzem magam este, nem tudok elaludni, mert rám jön a folyamatos ásítás.

Miért lehet ez?



2018. aug. 26. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pszichés a dolog. A fáradtságtól ásítasz egyet (ami tök normális), ezt észrevennéd és utána az agyad kényszeres ásítozásba fog az ásítás gondolatától. Annyit ásítasz, hogy idegeskedni kezdesz, mert hát éjszaka van, aludnod kellene már, nem érsz te rá erre! A nagy stresszelés közben meg egyszerűen nem bírod abbahagyni és elaludni.

Hülye dolog ez az ásítás! Ásítozunk unalmunkban, a fáradtságtól, néha zavarunkban. Ásítunk ha ásító embert vagy állatot látunk. Ásítunk az ásítás hangjától, még az "ásítás" szótól is! Én most épp folyamatosan ásítozok, ahogy ezt írom, egyszerűen nem bírom abbahagyni, annyit beszéltem róla. :'D

2018. aug. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és valamivel el tudom terelni a figyelmem erről? :D
2018. aug. 28. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon jó kérdés. :D Én magam is szörnyen nehezen alszom el. Általában úgy szoktam elaludni, hogy beállítom a TV-t, hogy 60-90 perc múlva kapcsoljon ki. Az elején még nézem kicsit, aztán elfordulok és csak halkan hallgatom. Így nem csak a kényszeres "el kell aludnom" érzésre figyelek, hanem kicsit a TV-re is. Mivel nem nézek oda, így nem elég erős az inger, hogy hosszasan ébren tartson. Általában sikerül így elaludnom, mielőtt kikapcsolna a TV.

Vagy a másik, hogy fülhallgatóval a fülemben alszom. 3-4 szám után elalszom, majd kb. egy lemeznyi zene után felébredek rá, hogy még szól. Akkor gyorsan kikapcsolom és már olyan jól rám jön az alvás, hogy egy perc múlva már ismét alszom.

Próbáltam az olvasást is, de azt végigásítozom, hiába érdekel. Plusz könnyes szemekkel nehéz olvasni. :D

2018. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is nehezen alvó típus vagyok, akkor így jártunk :D
2018. aug. 31. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!