Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Önbizalomhiányos vagyok, de...

Önbizalomhiányos vagyok, de nagyyon. Javíthatok ezen anélkül, hogy szakemberhez fordulnék?

Figyelt kérdés
Mindig,ha kimegyek az utcára,akkor félek,hogy mindenki engem néz,vagy hogy valami szokatlan van rajtam.(pl maszatos vagyok,vagy ilyesmi)és nagyon sokat foglalkozok az alakommal is.Mindig mások véleményét veszem figyelembe,a sajátom helyett,és ezen változtatni szeretnék.Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. aug. 30. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem lesz egyszerű, mivel "halmozott vagy". Első lépésben azt kell fejben rögzíteni, hogy leszarod mások véleményét. Volt, hogy gyorsan kellett mennem valahová, és TÉNYLEG maszatos voltam (olajos). De senki nem evett meg, nem állt meg a Föld forgása, sőt szerintem senki észre sem vette. De ha észre vette volna, az sem érdekelt engem volna, hej!
2018. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ugyanez van velem is...Engem sokat bántottak az iskolában, meg a rokonaim is, ami teljesen tönkretette az önbizalmam. Nem mertem elmenni a boltba, emberek közé stb. Amikor mélyponton voltam gondolkoztam az öngyilkosságon is, de utólag örülök, hogy nem tettem meg. Jött a továbbtanulás ami részben megoldta a problémámat. Másképp áltam az emberekhez és ők is hozzám. Elfogadtak és az önbizalmam elkezdett gyarapodni. Persze már nem lesz tökéletes sohasem, de sokkal jobb mint anno. Szóval a környezetváltozás nagyon hasznos. Ha erre nincs lehetöséged,akkor egyszerüen csak gondold át a jó tulajdonságaidat. Biztosan van.Írd le őket és ha kétségeid támadnak olvasd el. És az, hogy felismerted a problémáid forrását, ami az önbizalomhiány, az már nagy lépés. Változz meg anélkül hogy feladnád önmagad. Bízom benned! Te is értékes ember vagy, ne becsüld alá magad.
2018. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Új sulit váltottam,új barátokkal,új környezet,szóval ez már megvan.De ez már évek óta megy,és semmit se tudok ezellen csinálni.Már lassan szandált se veszek fel,és rövidnadrágot sem.Így húztam le a nyarat:D De azért nagyon szépen köszönöm!
2018. aug. 30. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!