Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyomorfekèly meddig fáj?

Gyomorfekèly meddig fáj?

Figyelt kérdés
Refluxom és valószínűleg gyomorfekèlyem van,mert hiába a savlekötő ha a gyomorsavammal nincs is baj, akkor is fáj a gyomrom, érzem és oldalt görcsöl. Akinek volt, nektek milyen tüneteitek voltak, meddig fájt, mennyi idő alatt gyógyult meg teljesen? Ha meggyógyult, visszatért vagy utána teljesen yan volt, mint előtte? Milyen gyógyszert kaptatok?

2018. szept. 3. 22:05
 1/7 A kérdező kommentje:
És hány évesek voltatok, mikor kialakult és mitől legyszives írjátok meg
2018. szept. 3. 22:06
 2/7 anonim ***** válasza:
szia, savlekötöt szedni kell, h ne marja a fekélyt a sav.nekem is refluxom van,hónapok amire gyógyul.olyan mint volt, már sosem lesz a gyomrod, van reflux dieta is, de sok múlik az étkezésen, igazaból, egészséges kajákat kellene enni.gyomortükrözésen nem voltál?lehet azis hogy csak felmaródás.nekem amikor fájt, akkor helicobacterem volt. azt eleve ki is kellene zárni nálad, vagy voltál ilyen vizgálaton?én kb 6 éve tudom h refluxos vagyok, most vagyok 37.
2018. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet genetika is, de a sok szr egeszsegtelen kajától, amúgy..
2018. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Helicobacter kilegzeses teszt lett volna de savlekötő befolyásolja az eredményt és nem csinálták meg, mert pár napot kellett volna várni de úgy fájt,hogy addig sem bírtam savlekötő nélkül:( ráadásul mlst meg is jött, arra is szedhetem a gyógyszert, ami nem jo a gyomromnak. Tukrozesre még több mint egy hónap mire bejutok időponttal... Félek is tőle nagyon. Nem biztos ,hogy fekély, remélem nem. Hiába veszem be a savlekötőt, van ,hlgy így is fáj bár még csak 3 napja, hogy szedem és nagyon pánikolok (
2018. szept. 3. 22:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél tesztet a patikában Helicobakterre! Ez egy csepp vérből megmondja, hogy fertőzött vagy esetleg. Én fertőzött voltam, és attól égett iszonyatosan a gyomrom. Pár hónap mire rendbe jön a felmaródás. Este lefekvés előtt nem szabad enni már 2-3 órával. Emozul 20 mg-os gyógyszert kaptam.
2018. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! En most vagyok 18 eves. Nekem most jott ez, nekem is pontosan ugyan ez van/volt. Nem tudom mennyi ido alatt gyogyul, de ugyan ezek a tuneteim. Nekem amikor gorcsolni kezdett, az utan par nappalkaptam idopontot, gyomortukrozesre. Nem szeretnelek megilyeszteni, de nekem borzasztoan rossz volt. A tukrozesen ki derult, nyombel fekelyem van, 2 db 7-8 mm atmeroju. Valoszinu nekem is Helocobacter pylori van. Eleg szigoru dietat kell csinalni. Valoszinu, proton pumpa gatlot fogsz kapni. Amire figyelj, hogy semmi keppen se vegyel be pirin-re vegzodo fajdalom csillapitot. Nekem aztmondtak, (most meg vagy fazva) egy szer kalmopirint bevettem volna, bekellett volna hozni a surgossegire. Ezen kivul amire addig fogyelned kell, hogy ha hanysz esetleg, van e benne ilyen apro kavezacc szeruseg, vagy hogy a szekleted esetleg nagyon fekete-e, mert az azt jelenti, hogy veres. Ilyenkor is surgossegi. Remelem segitettem ;)
2018. szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Meg vagyok fazva*
2018. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!