Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi a minimális alvásmennyi...

Mennyi a minimális alvásmennyiség ami egészséges?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. Van egy berögzött eszmefuttatásom, miszerint a túl sok és indokolatlan alvásidő csak időpazarlás az életünkből.


20 éves fiúként mennyi idő lenne az, amihez hozzá lehet szoktatni a szervezetem, és nem érzem magam fáradtnak napközben? 6-7 óra reális? Vagy mindenképp muszáj lenne a 8 óra?



2018. szept. 8. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre nincsen egyöntetű válasz, mert nagyon különbözőek vagyunk, alvásigény tekintetében is. Magadnak kell ezt kitapasztalni. Ha egészségesen élsz, sportolsz, akkor pihentetőbb lesz az alvásod is, és valószínűleg kevesebb elég lesz belőle.
2018. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő
2018. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anatkönyv szerint gyereknek 8-10 óra

Felnőttnek 6-8 óra az ideális.

2018. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te nagyon fontos ember lehetsz, hogyha nem érsz rá aludni.
2018. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4-es: látom megragadtad a lényeget. Nem azért akar kevesebbet aludni mert fontos ember és nem ér rá, hanem mert ez csak időpocsékolás az amúgyis rövid életben. Legalábbis nekem így jött le.
2018. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, nyilván időpazarlás. Mert a pihenés ugye időpazarlás, az nem része az életnek. Csak az nem időpazarlás, amikor valamit csinálunk, gondolom.
2018. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!