Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sedatif PC, nektek bevállt?

Sedatif PC, nektek bevállt?

Figyelt kérdés

20/F


Nekem mikor hogyan váll be ez a homeopatiás szer. Kettőt szoktam bevenni lefekvés előtt. Milyen ilyen tablettát tudtok ajánlani mint a SEDATIF PC? Milyet ismertek? Tapasztalatok?



Köszönöm a válaszokat.


2018. szept. 11. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki a szőlőcukrot. Ha elhiszed hogy használni fog, akkor használni fog. :D
2018. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A homeopátiás szereknek csak placebo hatásuk van.


Ami tényleg hat, azokról írok pár jellemzőt.


Valeriana, komló tartalmú szerek: Viszonylag enyhe altató hatással rendelkeznek, nem okoznak függőséget, túladagolni gyakorlatilag lehetetlen.


Keményebb szerek:


Benzodiazepinek:


Ezek nagy része közepes hatástartamú szer, másnap általában nem okoznak kábultságot. Kettő kivétel van, az egyik az Eunoctin, ez nagyon hosszú felezési idejű, másnap napközben is érezni a hatását, a másik a Dormicum, ez pedig erős, mint a lórúgás, de csak pár órát hat. Nekem a Lendormin vált be legjobban, talán ez a leg benzodiazepin-receptor specifikusabb, ami kb azt jelenti, hogy szinte csak az alvásért felelős receptorokhoz kötődik.


Z-szerek: Ezek a különböző márkanevek alatt kapható Zolpidem, Zaloplen, és Zopiklon hatóanyagú altatók. Ezek modernebb szerek, mint a benzók, talán jobban megtartják az alvás természetes ritmusát, és valamivel kevésbé addiktívabbak, mint a Benzodiazepinek. A Zopiklon lenne a legjobb, de annak meg van egy kellemetlen mellékhatása, az, hogy egy nagyon keserű metabolitjának kb 10%-át nem a vese, hanem a nyálmirigyek választják ki, másnap keserű szájízt okozva.


Tekintettel arra, hogy a homeopátiás szerek semmit nem érnek, a benzók, és a Z-szerek pedig igen addiktívak, és elhagyásuk esetén általában jelentkezik a rebound insomnia nevű nagyon kellemetlen jelenség, mindenképpen azt javaslom, hogy valamelyik gyógynövény alapú gyógyszerrel próbálkozz, ha nehezen megy az alvás.

2018. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 frappánsan megfogalmazta, hogy mi a homeopátiás szerek lényege.
2018. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem mindig van problémám elaludni, szokok lenni depressziós, vagy esetleg égetés érzést érzek az arcomon és kicsit szedul a fejem, de lazam nincs, és fazom is. Mi lehet ez? Fazom, égetés érzés az arcomon, feszültség, szédülés
2018. szept. 11. 12:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Azok alapján, amiket írtál, én a problémádnak két gyökerét vélem felfedezni. (Jelzem, ez csak vélemény, nem vagyok orvos)


Az alvási probléma, és a depresszió pszichés eredetű lehet, az égő érzés az arcon, a szédülés, a láz hiánya pedig szerintem valamilyen keringési, vérnyomás problémára utalhat.

2018. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!