Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Krónikus arcüreg-gyulladás és...

Krónikus arcüreg-gyulladás és légzési panaszok betegség után?

Figyelt kérdés

Ha valamikor lebetegszem, utána minden egyes alkalommal hónapokig légzési nehézségekkel küzdök. Folyamatosan sóhajtási és ásítási ingerem van, aminek próbálok eleget tenni, de általában nem sikerül.


Néhány évvel ezelőtt, mikor még kamasz voltam, megpróbáltunk utána járni, hogy mégis mi lehet ez. Allergia teszt nem mutatott semmit, kardiológián azt mondták egészséges vagyok és a spirometria teszt sem mutatott semmit, szóval a tüdőfunkcióim is egészségesek elvileg. Végül fül-orr-gégészeten azt mondták, hogy krónikus arcüreg-gyuladásom van, ami tulajdonképpen annyit tesz, hogy nincs normális váladék ürülés, ezért sokkal inkább elnyúlik a gyógyulás folyamata.... ezzel a lendülettel haza is engedtek engem, semmi tanácsot nem kaptam.


Próbáltam egy második fül-orr-gégészhez is elmenni, aki csináltatott velem egy arcröntgent, majd közölte velem, hogy ő nem lát semmit. Annyit mondott, hogy a légzési nehézség oxigénhiány miatt van.


Azt nem feltételezem, hogy félrediagnosztizáltak volna, már azért sem mert két teljesen ép fogamat kellet gyökérkezelni egymás mellett a felső fogsoromban és szerintem ez a betegség felelős érte, viszont az nagyon zavar, hogy semmi értelmes utasítást nem kaptam. Augusztus 5-10 között kaptam el valami nyavaját legutoljára, azóta folyamatosan fennál ez a panasz. Egyfolytában úgy érzem, hogy ásítanom kell és egyrészt frusztráló mert kb 80%-ban nem sikerül, másrészt meg ciki is, hogy mennyit ásítozgatok egyfolytában, amikor emberek közé megyek.


Ha valaki tapasztalt hasonló betegséget korábban és van tapasztalata abban, hogy hogyan kell kezelni, akkor nagyon hálás lennék a segítségért.


23/F



2018. okt. 5. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Sóhajtási és ásítási inger, részben pszichés. Minél kevésbé figyelsz rá és foglalkozol vele, annál kevésbé lesz rossz. Tapasztalatból mondom.

A légzésedért sok jót tehetsz pl. sóbarlang/sószoba látogatásával, szaunázással (akár infraszauna), otthon pedig legyen megfelelő páratartalmú a szobád és párologtathatsz illóolajokat, pl. borsmenta, eukaliptusz, amelyek szintén jót tesznek a légutaknak.

2018. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Arcüreg cisztára nem gondoltak nálad? Nálam most derült ki, hogy az elhúzódó és gyakori nátháknal ez volt a felelőse. Folyamatosan nőtt, míg már nem tudott a váladék kiürülni, ezért krónikus gyulladást okozott. Nem fájt egyáltalán, csak orrhangom volt, és egyfolytában csorgott le a váladék. Nekem nem látszott a rtg-en, csak az endoszkópos műtét során találták meg. Egyáltalán nem fájt, és végre kapok levegőt :) Nézesd meg, ragaszkodj egy ct-hez. A ciszták nagyon gyakran fogi eredetűek is lehetnek (nálam nem az volt, mint kiderült), szóval akár stimmelhet is nálad, ha gyakran küszködsz a fogaiddal.
2018. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!