Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetek, ha kénytelen...

Mit tehetek, ha kénytelen vagyok rettenetes matracon aludni, és helyem sincs tornázni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Fél évre kiküldött külföldre a cégem, Svájcba. A szállásomat fizetik de valami borzalom. Egy hónapja vagyok itt, de a hátam már kikészült, és állandósult a fájdalom először csak a vállamban de most már mindenhol szinte. Kisugárzó fájdalmak, csomók, rossz közérzet..

A lényeg, hogy a matracot akárhogy forgattam rossz, ki van feküdve, stb. A szobám az ágyból egy kis asztalból és székből áll plusz egy szekrény. Sajnos esélyem sincs sehol se nyújtani, se tornázni. Az egyetlen mozgásom a napi séta oda vissza a munkába ( kb összesen háromnegyed óra), de ez a hátamnak semmit se használ, nyilván. Eleve van egy kis gerincferdülésem, és elég rossz tartásom, amire otthon rendszeresen jártam gyógytornára és jógára. Itt sajnos minden nagyon drága, és bár egy kicsit többet kapok mint otthon,az itteni árakkal nem veszi fel a versenyt.. Valakinek valami ötlet? Teljesen el vagyok keseredve. Naponta bő 9 órát dolgozok, a munka felében állómunka a másik felében meg gép előtt...

Sajnos matracot csak akkor tudok cserélni, ha veszek, de az meg megint nagyon drága itt kint.



2018. okt. 11. 14:22
 1/10 A kérdező kommentje:
a legrosszabb h semmit se tart...érzem fekvés közben, hogy húzza le a gerincemet a gravitáció. Folyamatosan felébredek erre, nappal meg már olyan vagyok mint egy zombi az alváshiánytól,
2018. okt. 11. 14:25
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy fedőmatrac az olcsóbb, az sem fér bele esetleg? Valamennyit tud segíteni. Konditerembe sem tudsz járni, legalább elliptikus trénerezni? Mondjuk kocogni például tudnál, ahhoz nem kell szinte semmi extra, csak egy kis idő, és nagyon sok futó nyújt az utcákon, tereken, mások parkouroznak, ilyesmit is csinálhatnál, persze óvatosan, fokozatosan bevezetve.

Mert ha így megy tovább, te is tudod, hogy maradandó károsodásaid lesznek.

2018. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

izületi kopásom van, azzal nem futhatok, ráadásul itt csak betonon tudnék. De régebben futottam, a háton az a tapasztalatom h semmit sem segít..a fedőmatrac jó ötlet, de az a gond,h nem csak ki van feküdve, hanem lyukas is több helyen, szerintem a fedőmatrac ezt nem oldja meg :/

az edzőterem...nos, igen, ha nem lenne olyan drága mennék. Itt a szolgáltalások nagyon drágák, plusz a legtöbb edzőterembe regisztrálni kell, tagsági díj, stb. Egy jógaóra pl itt 10 ezer ftnak megfelelő összeg.

2018. okt. 11. 14:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban nincs lomtalanítás, tehát ha bármi újat vesz az ember, a régit el kell saját pénzen szállíttatni, ami iszonyat drága. Éppen ezért tele vannak helyi rovatok “ingyen elvihető, csak vidd el” jellegű hirdetésekkel. Nézd meg az adott kanton+ adott nyelven az “ingyen elvihető” címszavakat, tuti találsz matracot a közeledben. És arrafelé nem akkor cserélnek, mikor a régi már szarrá ment, totál jó állapotú cuccoktól nem győznének szabadulni.
2018. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez hasznos válasz!! Ennek utánanézek. A tornára esetleg van ötleted?
2018. okt. 11. 14:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Tegyél alá egy merev OSB vagy asztallapot.
2018. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tudnál találni fedőmatracot jó áron, és olyan konditermet is, ahol nem kell tagsági díj, és/vagy nem annyira vészesen drága. A matracot úgy is megoldhatod, hogy magyar cégtől, magyarországi ismerőshöz rendeled, és amikor legközelebb arra jársz, megállsz érte, így pénzügyileg sokkal jobban kijönnél.

És még ami a hátfájást illeti: én a D-vitaminra esküszöm. Hosszú éveken át brutális hátfájásaim voltak, aztán tavaly decemberben elkezdtem rá 1000-es D-vitamint szedni, azóta állati jó a hátam. Nem állítom, hogy van összefüggés, de ha pár napig nem veszem be, megint borzalmasan fájni kezd, és amikor nap mint nap szedem, akkor egyáltalán nem fàj, és ez már lassan egy éve így megy.

És most, hogy egy ideje konditerembe is járok, és tornázok a hátamra, igazán tökéletes. Neked is ajánlom ezeket.

Emellett én azon is elgondolkodnék a helyedben, hogy munkahelyet váltsak. Azt hiszem, napok alatt találnál olyan munkalehetőséget, ami egyrészt magas, svájci színvonalú fizetést kínál, másrészt a jelenleginél fényévekkel jobb feltételeket. Svájc egy nagyon gazdag és jól működő ország. Ha már kint vagy, miért egy ilyen helyen gyötröd magad?

2018. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hahn Gábor válasza:
A fedőmatrac nem fog segíteni, az gyakorlatilag puhításra lett kitalálva.
2018. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8# Az lehet, de én jártam úgy, hogy extrém puha fekhelyen (ahol üdültünk, ilyen volt) az segített, hogy magunkkal vittük a fedőmatracunkat. Lehet, nem tudom megmagyarázni, de tény, hogy bevált.
2018. okt. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Feküdj valakire...
2018. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!