Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáradtság, levertség, stressz...

Mesicicus kérdése:

Fáradtság, levertség, stressz rosszul kezelése. Mitől érzem így magam?

Figyelt kérdés

Már több éve érzem, hogy fáradt vagyok és teljesen elfogyott az energiám. Pár hónapja a fejem is rendszeresen fáj és nagyon ingadozó a hangulatom. A véreredményeimből kiderült, hogy vérszegény, vas hiányos és magnézium hiányos vagyok. Nagyon rosszul kezelem a stresszes helyzeteket, még a legapróbb dolgokat is túl izgulom. Pl.: dolgozatok elején teljesen elfelejtek mindent(nem azért mert nem tudom), jó pár percre szükségem van, hogy kissé megnyugodjak és hozzá tudjak kezdeni, ezen kívül ilyen helyzetekben sokszor, hányingerem van, megy a hasam és izzadok. Olyan is van, hogy ok nélkül rossz a kedvem és félek, nagyon. Annyira nyugtalan vagyok, hogy sírok. Bűntudatom van, magamban mindenféle rossznak elmondom magam, félek a holnaptól és úgy érzem, hogy nem fog sikerülni. Nem kell aggódni mert nem fogok ártani magamnak, egyáltalan nincsenek ilyen gondolataim. Csak nem értem mi történik velem. Ha simán annyit modntok tini vagy és kinövöd( itt nyilván nem a vérszegénységre gondolok) és így is lesz az a legjobb verzió. Nem mindig érzem így magam csak ha egyedül vagyok és tudom, hogy valami megpróbáltatás ér nemsokára de volt már olyan is, hogy csak véletlenszerűen jött rám a szomorúság.

Amit még tudni kell rólam, mindegy mennyit alszok ha sokat, ha keveset délutánra használhatatlan vagyok. Gyakran nem tudok koncentrálni és ingerlékeny vagyok. És most a legszemélyesebb, elég nehéz leírni mivel ezután talán őrültnek fogtok tartani. A lényeg az, hogy ha kevesebbnek érzem magam másoknál, megerősítésre van szükségem, pozitívabban szeretném látni magamat akkor mindig kitalálok helyzeteket amik engem fényeznek és jobban érzem tőlük magamat. De ez mind csak a fejemben pár gondolat, semmi cselekvés nem társul hozzá. Ezek a gondolatok néha olyan hosszúak, hogy teljes történeteket mesélnek el ami nem is rossz mert ha leírnám biztos jó könyv lenne belőle. Mindent amit elképzelek próbálok reálisra csinálni, vannak benne szereplők, azoknak háttértörténeteik, valós helyszínek, emberek. Néha még természetfeletti dolgok is de akkor is mindennek van egy szabálya. Pl.: ha mondjuk természetfeletti ereje lenne a szereplőknek akkor lenne rá magyarázat, hogy miért, mit jelent pontosan ez az erő, ha vannak ellenségei akkor, hogy hogyan tudja őket legyőzni meg stb. Szóval teljesen meg van alkotva mint egy sorozat vagy film. És ezek a gondolatok gyakran erterelik a figyelmemet, nem is beszélve arról, hogy nem egészséges nem létező emberekkel gondolatban beszélgetni. Amúgy nem vagyok skizofrén.

Tudom ezt így egyszerre elég nehéz felfogni. Csak annyit szeretnék tudni, hogy mi van velem??

Valakivel történt már hasonló, és mit tehetek ellene??


2018. okt. 14. 23:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Még valami, sokszor ok nélkül féltem a családtagjaimat és félek, hogy vakami baj éri őket. Ha elmegyek otthon attól félek leég a lakás. Mert egyszer az asztalon hagytam a nagyítós tükrömet és az megégette az ablakpárkányt. Nem volt nagy tűz csak látszik az égésnyom az ablakon. Ugyanúgy ha betugva hagyom a töltőt akkor amiatt fog leégni a lakás, meg hasonló hülyeségek. Meg van több fura kényszeres cselekvésem pl.: percenként nézegetem, hogy elhagytam-e valamit, lekapcsoltam-e a villanyt meg hasonló értelmetlen dolgok. Az a legrosszabb, hogy tisztában vagyok vele, hogy le van kapcsolva mert már kb 2szer ellenőriztem de ha nem megyek vissza még párszor megnézni, akkor fel lesz kapcsolva.
2018. okt. 14. 23:22
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem depresszió vagy szorongás lehet a háttérben esetleg mindkettő. Hasonló szokott nekem is lenni. Tavaly nyáron volt depresszióm, amivel pszichológushoz jártam. Még most is szorongok néha illetve vannak rossz időszakaim, de én a helyedben elmennék szakemberhez az sokat segítene. :) Illetve a család nyugtató hatással lehet, nekem akkor nagyon sokat segített ha velük voltam. Ha meg egy szitu miatt aggódsz gondolj arra hogy utána miket csinálsz majd, ezzel eltereled a figyelmed. Esetleg az is segít ha felidézel egy olyan emléket amikor hasonló volt a szituáció és nem volt semmi baj. Vitamint érdemes lenne szedni, lehet kapni magnéziumos nyugtatós szereket a drogériákban, amik nem okoznak függőséget. Lehet a hangulatodon javitana. :) 24/N
2018. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó részben leírtál, ne aggódj emiatt, nem vagy őrült, ez a kis saját világod, a fantáziád segít 'megmenteni' a valóságtól. Biztos izgalmas lehet, jó story lehetne belőle. Nem gondolkoztál azon, hogy leírod?

Ez a túlzott szorongás, amit meg kéne tanulnod jobban kezelni. Kezdetben, ha bűntudatod van, légy szíves ne bántsd magad, és próbálj megbocsátani önmagadnak. Értem, hogy nehéz helyzetek vannak, ami miatt izgulsz, készülsz az adott szitura, és a végén nem úgy sikerül ahogyan vártad. Aztán a következő helyzettől már félsz, mert ugyanaz lesz, izgulsz, félsz, és így tovább. Próbáld mással lekötni magad, tereld el a figyelmed, ami miatt izgulsz, félsz. Ezek az érzések lehúzzák az energiádat, később kialakulhat az üresség, kiégés is. Nekem például bejött az a taktika, stresszes helyzet előtt játszok a telefonomon, vicces videókat nézek, minden, ami oldja a feszültséget. Hobbi is sokat segít, edzés, filmezés, zene hallgatás, vagy belekezdeni valami komolyabba, ha van időd.

2018. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!