Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehetséges, hogy sok...

Hogyan lehetséges, hogy sok cukrot fogyasztok, mégsem magas a vércukor szintem?

Figyelt kérdés
Kávékba 2 kanál, sok édesség, csokik és persze kóla! De semmi probléma! Hová tűnik az a sok cukor?

2018. okt. 17. 04:05
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Úgy lehetséges hogy normálisan működik a hasnyálmirigyed, normàlisan termeli az inzulint.


De ne félj. Majd feladja egyszer a harcot ha ennyire túlterheled.


Egyébkent nem a "cukor" szàmít, hanem a szénhidrát.

2018. okt. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt jelenti, hogy minden rendben van. De más az, amikor a vérbe kerül meg más amikor a szövetekbe lerakódik a felesleg. Vannak ilyen tézisek, miszerint egyszer kimerül a hasnyálmirigy inzulin termelése és minél több cukrot, szénhidrátot eszel, ez annál hamarabb történik meg, de ez nem így van,ez már rég meg van cáfolva. Van, aki vigyáz arra, hogy ne egyen sok cukrot, aztán 20 év múlva cukorbeteg lesz, szóval semmi összefüggés.
2018. okt. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Gondolom az első troll válaszolónak már "fel is adta a harcot" az a szerve! :D:D


Egyébként úgy tudom, hogy a cukortól nem lehet cukorbetegnek lenni!

2018. okt. 17. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilván genetikai hajlam is befolyásolja a diabetes kialakulását a 2-es típus esetén is, de azért azt túlzás állítani, hogy a túlzott szénhidrátbevitel nem súlyos rizikófaktor. Lehet, hogy Rozika néni a 400 fős falujában élete 80 éve alatt összesen nem evett annyi csokoládét, mint egy városi 15 éves gyerek, de attól még sikerült elhíznia a Hobbit-étkezéstől, ami ugyanúgy negatív hatással van a hasnyálmirigyére. Gondolom, az sem segít sokat a cukrával kapcsolatban, amikor a karácsonyi zsíros kajadömping után az ügyeleten találja magát epehólyaggörccsel meg akut pancreatitissel.
2018. okt. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom mennyi köze van ehhez a túlzott szénhidrátnak, meg a sok cukornak, nyílván mértéket kell tartani mindenben. Láttam egyszer erről egy előadást, ami pont ezt taglalja és azt is, hogy önmagában nem ez a gond, hanem számít a cukor, só egyensúly, oxidáció, nekem elég kínai volt, de a lényeg az volt, hogy ha ez az egyensúly fennmarad, akkor nem lesz gond sosem.
2018. okt. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!