Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mi lehet/mit kéne tennem?

Ez mi lehet/mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Szóval lassan egy hónapja van ez, hogy szédülök nagyon, akár mennyit alszom fáradt és kimerült vagyok, valamint néha enyhe fejfájásom is van meg ilyen tompa szorítás szerű érzés a fejemben. Gyakran érzem nyugalmi állapotban a szívverésem, és néha enyhén 1-2 percig szorító érzésem van a melkasomban. bár ez alig észrevehető. Van ilyen pánikrohamom ami annyi hogy úgy érzem nem kapok levegőt de ez tavaly teljesen elmúlt, most meg naponta többször is van. Tegnap előtt egy nagyon durva rohamom volt, ami sokáig tartott és bár voltak megszokott pánikrohamos tüneteim kicsit valósabnak tűnt.

Elmentünk orvoshoz, aki meghallgatta a szívemet meg a légzésemet, elküldött vérvételre és vizeletvételre is.

Ezek közül egyikkel sem volt gond, sőt szinte tökéletesek voltak. Otthon mértünk vérnyomást, nagyon kicsit alacsony volt de az sem volt vészes.

Szóval mostmár teljesen tanácstalan vagyok. Egyébként hétvégén, meg amikor otthon vagyok és csak gépezek meg ilyesmi sokkal erősebben érzem a tüneteket.

Memóriazavar még nem nagyon lépett fel, viszont matekban nagyon egyszerű és könnyű számításokat rontok el, ennek nem tudom lehet-e hozzá köze.

Éppen egy stresszes időszak előtt vagyok ebben az évben felvételizek bár eddig sose stresszeltem dogák miatt meg ilyesmi. Ami még furcsa hogy mostanában nagyon érdeklődöm a tanulás iránt, pedig eddig sose szerettem.

Rendszeresen sportolok, 56 kg vagyok.

És egyébként ez nyár elején kezdődött, de leírom hogy 2-3 hetente folyamatosan hányok. Ezt úgy kell elképzelni hogy semmi bajom aztán egyszercsak hányinger meg hányás de aztán megy tovább a napom hányinger nélkül, de ha hányinger ellen veszek be gyógyszert akkor 1-2 napig még hányingerem van.

Bocsi ez nagyon hosszú lett, de nem tudom mit csináljak. Mindegy a válaszokat előre is köszi



2018. okt. 18. 12:36
 1/3 A kérdező kommentje:

plusz még kifelejtettem de halucinálok dolgokat. vagyis ezek is a fáradtsággal együtt jelentkeznek. ezek olyanok hogy hirtelen egy pillanatig homályosan látok aztán kititsztul, meg hogy a szeme sarkából ilyen mozgást látok de nincs ott semmi. Meg egyszer edzésen egy poloskát láttam a sisakomon, de a többiek nem látták és máig nem tudom hogy az volt-e.

Valamint mostanában néha nagyon szomorú hangulatom van, tehát olyan dolgokon sírok amiken eddig sose, és az osztálytársaim meg azt hiszik hogy depressziós vagyok.

2018. okt. 18. 12:43
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbáld valahogy kezelni a stresszt, és kikapcsolódni, olyat csinálni, amiben örömödet leled, a mozgás, friss levegőn tartózkodás, valami jó hobbi, baráti társaság mind-mind jótékonyan hat a stressz és szorongás csökkentésében. Vitaminok szedése is hasznos lehet, gondolom sportolóként ügyelsz a megfelelő folyadékfogyasztásra. A testi tünetek is visszavezethetők a stresszre, nekem is volt egy ilyen időszakom, teljesen átérzem. Az alvás minősége is lényeges, nem csak a mennyisége, akár rá lehet segíteni macskagyökérrel vagy valami hasonló természetes nyugtató hatású gyógynövénnyel, teával.
2018. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta megoldódott? Mi volt a baj?
2019. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!