Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem ennyire fáradtnak...

Miért érzem ennyire fáradtnak magam?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 20 éves egyetemista vagyok.A problémám az, hogy annyira fáradtnak érzem magam, hiába alszok 10-12 órát naponta (vagy mostanába előfordult, hogy fel se keltem) annyira fáradtnak és erőtlennek érzem magam, nincs kedvem semmihez, nem tudok koncentrálni, nem tudok a leckére figyelni, fogalmam sincs mit tanultunk órán, pedig érdekel az, amit tanulok, de egyszerűen nem tudok figyelni, nincs kedvem beszélgetni, csak aludni akarok.Mitől van ez? Hogy lehet ezen segíteni? Úgy érzem egyre rosszabb és rosszabb lesz és, hogy evvel elrontok mindent.

2018. okt. 23. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert egyetemista létedre nem tudod, hogyan kell élni. Az embernek például nincs szüksége 10-12 óra alvásra. Ha kikényszeríti ezt, előbb utóbb belehal. A fáradtsággal kezdődik.

Ne haragudj. Az egyetemista lét feltételez egy bizonyos intelligenciát, jártasságot a mindennapokban, alkalmazkodóképességet. Egyetemistaként te ezt kérded, és írsz olyanokat, ami ellentmond a józan észnek? Én ebben súlyos ellentmondásokat látok.

2018. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szellemi tevékenységben is ki lehet fáradni. De lehet hogy az okozza a fáradtságod hogy nem te uralod az életedet, hanem mások határozzák meg. Ez az utóbbi fárasztóbb tud lenni bármilyen szellemi vagy fizikai munkánál.

Például a fősulin tapasztaltam ezt. Olyan voltam mint egy öregember és mozdulni sem volt kedvem. Aztán miután végeztem és a saját életem éltem úgy ahogy akartam, szinte megfiatalodtam és friss lettem. Ekkor még a nyugat-európai kerékpártúrákban sem fáradtam el, sőt fiatalodtam tőle. A természetben töltött idő is frissítően hat. Ugyanis maga a város (a művilág) is kimerítő tud lenni, még a világ legélhetőbb városa Bécs is.

2018. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azért alszok 10-12 órát, mert nem lenne jobb dolgom, hanem azért mert nem tudok fent lenni, egyszerűen hullok össze...és nem tudom mitől
2018. okt. 23. 10:56
 4/8 anonim válasza:
Mert Fidesz kormány van.
2018. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet az oka, tán még a politika is - ha már itt tetted fel a kérdésedet.

De lehet egyéb: pajzsmirigy problémától kezdve kálium szint problémáig, meg szervezet működésének akármilyen problémájáig.

Az is lehet, hogy fordítva vagy bekötve, nálad nem a tavaszi, hanem a őszi fáradtság jelentkezik. ;)

2018. okt. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egészséges vagy?

Mozogsz eleget?

Megfelelően táplálkozol?

Rendszeres az életed?

2018. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szedj multivitamint, igyál sok vizet, napi egy kávé belefér.

Sportolj, lehetőleg valami aktív testmozgást végezz, pl futás.

Néha kapcsolódj ki, menj el bulizni vagy túrázni, felejtsd el a sulit.

Keríts egy szexpartnert.

2018. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

van akinek kell 10 óra alvás én is így voltam.

az egyetem nagyon le tud szívni.

2018. okt. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!