Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhat gyakori hasmenést,...

Mi okozhat gyakori hasmenést, hányást, hányingert évek óta?

Figyelt kérdés

Megelőzendő az orvost ajánló válaszokat: természetesen nekem is a doki volt az első gondolatom, kérdeztem is a problémáról a háziorvosom, de ő annyit reagált rá, hogy biztos rosszat ettem, amivel nem nagyon vagyok beljebb. Ha erőltetném, talán adna valami homeopátiás bogyót. :D


Szóval a problémám: pár éve (talán 4-5) tapasztalom, hogy annyira nem biztos az emésztésem:

1. Hasmenés --> Nos értelemszerűen nem cifrára kell gondolni, amennyire tudom, hasmenés az, ha valaki naponta 3-szor vagy többször megy No.2.-re, és a normálisnál hígabb a téma - ez teljesül nálam, mondjuk egy héten 2-3 nap, és 3-4 alkalom körül mozog.

2. Hányinger --> Ez a leggyakoribb tünetem, nagyon könnyen előjön, kajáktól (olyanoktól is, amiket szeretek), kajaszagtól, cigifüsttől, italoktól, vagy ha nem iszok eleget, kvázi bármi ki tudja váltani, naponta egyszer legalább elkap.

3. Hányás --> Extrém esetben a hányinger tettlegességig fajul, a teljesség igénye nélkül hánytam már egy korty(!) sörtől (pedig szeretem), egy lélegzetvételnyi cigifüsttől, fűszáltól ami a számba ment, és a nagy semmitől is (előfordult már 1-2-szer, hogy reggel hánytam, minden látható inger nélkül, mikor még csak nem is ettem semmit) Ez szerencsére nem gyakori, most pl már vagy 2-3 hónapja nem fordult elő, de volt, hogy egy héten kétszer is.


Nem vettem észre összefüggést az elmúlt órákban fogyasztott étel, és ezek között, bár ez nem orvosi megállapítás, csak saját megfigyelés.


Nyilván nem az itteni válaszolóktól várok pontos diagnózist a bajomra, de tudnátok tippeket adni, hogy milyen probléma LEHET emögött? Milyen betegség okozhat ilyen tüneteket?

Hogy legalább tudjam, milyen irányba induljak, ha már a háziorvosom ebben nem segít.

Milyen jellegű gond lehet?


2018. okt. 26. 12:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt ugyan nem tudom, hogy mi bajod lehet, de én a helyedben keresnék egy másik orvost és rendesen kivizsgáltatnám magam.
2018. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!