Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megfelelő ez a vérnyomás érték?

Megfelelő ez a vérnyomás érték?

Figyelt kérdés

135/65 szokott lenni átlagosan. A szisztolés értéket kicsit sokallom, viszont a diasztolés érték 70 fölé nagyon ritkán megy. Amikor 60-at vagy az alatti értéket mérek, akkor muszáj vagyok meginni egy kávét és elszívni egy cigarettát mert különben szédülök, de szerencsére ez nem sűrűn fordul elő. Ebben az évben kétszer voltam orvosál. Üzemorvosi vizsgálat illetve véradás előtt. Mindkét alkalommal azt mondták megfelelőek az értékek.

Nemrég azt olvastam hogy szisztolés és a diasztolés érték különbsége normálisan 40-50 Hgmm körüli. Most akkor kell aggódjak? Egyébként dohányzom. 23/F A testtömeg indexem: 24.2



2018. nov. 13. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod
2018. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Normális, kicsit alacsony.
2018. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Aggódni nem kell, picit magasabb csak, de ha tovább dohányzol, tovább nőhet.
2018. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!